23.10.2023

Німеччина: Бундестаг підтримав рішення щодо підвищення плати за проїзд для вантажівок

Німецький парламент підтримав ініціативу уряду щодо підвищення плати за проїзд вантажних автомобілів федеральними дорогами та автомагістралями Німеччини. 

Бундестаг підтримав рішення Федерального уряду 20 жовтня. Тому з 1 грудня буде запроваджено додаткову надбавку за викиди CO2 до плати за використання. З 1 липня 2024 року зобов'язання щодо дорожнього збору поширюватиметься також на невеликі комерційні фури масою 3,5 тонни і більше (поки що постанова передбачена для транспорту в 7,5 тонн). Після введення нових норм уряд очікує додатковий дохід у розмірі 30,5 млрд євро з 2024 по 2027 рік. Використання коштів також має бути реорганізовано. Половина доходів від дорожніх зборів повинна як і прямувати на поліпшення федеральних автомагістралей, а решта - переважно на заходи в області федеральних залізниць.

На думку Асоціації транспортно-експедиторських та логістичних компаній (VSL), плата за викиди CO2, яка вперше диференціює ставки дорожніх зборів залежно від викидів CO2 від транспортних засобів, означає "додатковий тягар витрат до 20% для транспортно-експедиторської компанії середнього розміру".

Міністр економіки Баварії Хуберт Айвангер також розкритикував збільшення плати за проїзд із вантажівок.

За його словами, надбавка створить додатковий тягар для економіки та споживачів у розмірі понад 7 млрд євро, а витрати на кілометр у транспортній галузі будуть «майже подвоєні». Це не тільки створює навантаження на логістичні компанії, які вже страждають від численних проблем, таких як брак водіїв, високі ціни на енергоносії та неадекватна інфраструктура. Також це робить кінцевий продукт дорожчим у супермаркеті, що ще більше посилює інфляцію та позбавляє процвітання».

Представник правління Федеральної асоціації автомобільної логістики та утилізації (BGL) Дірк Енгельхардт заявив, що новий закон накладає на економіку додатковий щорічний тягар у розмірі 7,6 млрд євро. З грудня плата за проїзд вантажівки Euro VI під час перевезення на далекі відстані зросте з 19 до 34,8 цента або на 83%.

Насамперед велике невдоволення викликає те, що федеральний уряд не мобілізує додаткові кошти в обмін на перехід на вантажівки з альтернативними приводами. За даними BGL, на 2024 рік заплановано фінансування екологічно чистих вантажівок на 624 млн євро, а на весь період з 2025 по 2028 рік це всього 86 млн євро. Крім того, за даними BGL, кошти, заплановані на 2024 рік, вже значною мірою прив'язані до заявок на фінансування, схвалених у 2023 році. Промислова асоціація не чекає на новий запит на фінансування у 2023 році, що призведе до розчарування серед компаній.

 

Джерело: logist.today