единый налог-данные по налогу за прошлый год
Новые сообщения
Количество постов 11
Автор
Сообщение

Єдиний податок vs ПДВ, і не тільки…


14.04.2014 14:07

Єдиний податок входить до складу місцевих податків і сплачується платниками єдиного податку до місцевого бюджету за кодом бюджетної класифікації - 18050000.

Всього в державі, за даними Міндоходів України, зареєстровано за 2013 рік,

- 1 474 896 платників єдиного податку,

з них:

1,2,3 група (фізичні особи) - 1 315 006 платників,

4 група (юридичні особи) – 158 783 платників.

Платниками єдиного податку 1-4 груп тільки у 2013 році до місцевих бюджетів сплачено 140 797,2 млн. грн.

Тепер проаналізуємо податкові надходження податку на додану вартість до державного бюджету у 2013 році (дані Мінфіну відповідно до звіту Державної казначейської служби України).

До загального фонду державного бюджету за січень-грудень 2013 року надійшло ПДВ в розмірі - 180 769,4 млн. гривень. Бюджетне відшкодування податку на додану вартість грошовими коштами за січень-грудень 2013 року здійснено в обсязі 53 447,6 млн. гривень.

Тобто позитивний результат від ПДВ маємо 180 769,4 - 53 447,6 = 127 321,8 млн. гривень.

При цьому зауважимо, що питома вага ПДВ з вироблених в Україні товарів до ПДВ з ввезених на територію України товарів складає приблизно: 9/10.

Отже, мовою цифр:

надходження до місцевих бюджетів єдиного податку (який ніякими схемами не відшкодовується) = 140 797,2 млн. грн.

надходження до державного бюджету до ПДВ (чистий за мінусом відшкодування) = 127 321,8 млн. гривень.

Очевидна перемога єдиного податку над ПДВ з перевагою аж на 13 475,4 млн. гривень.!!! Понад тринадцять мільярдів позитиву, хіба не можна замислитись?!

Як говориться коментарі відсутні.

Можна довго говорити взагалі про корумпованість, неефективність, безперспективність такого податку, як податок на додану вартість в Україні, але слова вже набридлі - пора діяти.

Хоча ні, для НАРОДУ України скажемо лише одну важливу річ, - єдиний ПЛАТНИК податку на додану вартість в повному обсязі – це громадянин України. Йому просто треба заглянути в фіскальний чек при наступному придбанні товарів в магазині і придивитись, що суму ПДВ ним сплачено у розмірі 20 % на ВСЮ суму товару. І ніякого податкового кредиту він не має, як постачальники, чи продавці. Отже, НАРОД платить податки з зарплати, а потім при кожному придбанні товарів в державі, крім пільгових товарів звичайно, хоча і їх можна порахувати на пальцях.

Так може пора позбутися негативної причини, задля того щоб не перекладати такі ж негативні наслідки на плечі народу?

Про податок на прибуток підприємств взагалі згадувати боляче – 54 249,9 млн. гривень до державного бюджету у 2013 році, майже в три рази менше, ніж ЄДИНИЙ ПОДАТОК.

Для чого така преамбула, спитаєте? Відповідаю.

Як доказано сьогоденням, наша Держава не витримує масштабних, частих перетворень та змін. Досить радикальна зміна політичного управління в державі, перш за все, б’є в саме слабке місце – економіку Держави.

Відсутність економічної стабільності породжує нестабільну політичну ситуацію в регіонах, яка від того підігрівається досить швидко незначними вкиданнями іноземного ресурсу.

Самодостатній, заможній народ не поведеться на жодну провокацію чи заклик, а тим більше працьовитий український народ, який здатний самостійно захистити та відстояти незалежність своєї Держави.

Громадяни України, а тим більше, ті, які займаються підприємницькою діяльністю, втомились від нововведень, які будоражать економічну політику в державі за невеликий проміжок часу. Ось і зараз, зміна політичних керівників апарату управління в державі, перш за все, зумовила нові реорганізації, люстрації, зміни, катаклізми, це в той час, коли до кожного кроку треба відноситись надто обережно. Особливо в економічній сфері.

Ми вважаємо, що будь-які економічні новели потрібно випробувати в мінімальних масштабах, і особливо важливим є те, що випробувати їх треба тим, хто їх запроваджує і саме там, де вони породжуються.

Головне завдання в сучасних складних умовах в державі – вміння брати на себе відповідальність за свої вчинки.

Київ, як центр держави - є центром всіх нововведень. А тому Київ повинен на власному прикладі запроваджувати нові стратегії економічного розвитку, розвивати їх та реалізовувати на благо суспільства і народу. Столиця, наче старший товариш, повинна приймати на себе відповідальність за при��няті рішення та заходи, здобувати власний досвід, в тому числі, шляхом удосконалення тих чи інших напрямків діяльності або виправлення помилок, ділитися отриманим досвідом і власним прикладом доводити іншим регіонам нашої держави про результативність вжитих заходів та реалізованих стратегій.

Ми хочемо запропонувати для обговорення доволі сміливий експеримент, який в сучасних умовах досить не складно реалізувати на практиці, але по якому в самий короткий термін можна визначити можливості, перспективи або погрішності самого методу. Отже…

Податковий експеримент Києва – «5 %»


Знову мовою цифр:

Загальні податкові надходження до бюджету столиці у 2013 році склали - 10 849 534 750,01 (!!! Так, так Ви не помилились, понад 10 млрд. грн.) (Згідно звіту про виконання місцевого бюджету м. Києва за 2013 рік відомості Київради). З них 1 079 679 330, 17 грн. склали надходження єдиного податку, зокрема з юридичних осіб – 364 462 423,16 грн. з фізичних осіб - 715 078 207,53 грн.

Тобто єдиний податок формує майже 10 % надходжень до місцевого бюджету столиці.

За даними Міндоходів у м. Києві у столиці зареєстровано 114 314 платників єдиного податку, з них: 1,2,3 групи- 94043 платників, 4 групи – 19 992 платників, 5,6 – 279 платників, якими, як ми вже зазначили, тільки у 2013 році сплачено 1 079, 7 млн. грн.

Це при тій умові, що всі групи мають обмеження по обсягу доходу:

третя група - 3 000 000 гривень;
четверта група - 5 000 000 гривень.
п’ята група - 20 000 000 гривень;
шоста група - 20 000 000 гривень.

В чому суть.

В якості ПОДАТКОВОГО ЕКСПЕРИМЕНТУ пропонується розглянути можливість зняти обмеження для платників єдиного податку 3-6 груп зареєстрованих у м. Києві, тим самим перевірити у дії позитивні риси можливого застосування в державі податку з обороту, на початку в розмірі 5 %. Адже він у нас вже існує, тільки з вищевказаними обмеженнями.

Ні для кого не стане секретом, що саме через платників єдиного податку для малого та середнього бізнесу є можливість отримувати свій прибуток, в т.ч. у готівці, якщо немає славнозвісного ПДВ. Це нормально, а головне, законно.

Малий та середній бізнес прагне розвиватись, а тому, якщо буде потреба в готівці візьме собі стільки, скільки треба, інше використає для розвитку. Але в даному випадку через законну схему, без «ПРОГРАМ», «ПДВ» та «ЧОРНИХ СПИСКІВ».

Перші результати експерименту можна буде перевірити в серпні 2014 року, а кумулятивний ефект можливо відчути вже в листопаді 2014 року, після чергової сплати єдиного податку та подання звітності за 2 квартал та 3 квартал відповідно.

Втілити експеримент в життя можна лише однією фразою, доповнивши статтю Податкового кодексу 291.4. у відповідних частинах наступним чином:

«крім тих, що зареєстровані у м. Києві та перебувають на податковому обліку у відповідних ДПІ ГУ Міндоходів м. Києва».

Ми не претендуємо на абсолютну правоту в останній інстанції, отже є відкритими для обговорення запропонованих нововведень, які можна зробити на проекті PODATKIV.NET

Дякуємо за небайдужість!

P . S . Всі наведені в статті показники отримано в офіційному порядку від відповідних інстанцій, більш детально з ними ви можете ознайомитись тут (Інформація єдиний податок).


Еще

А чего все молчат, не высказывают своё мнение про попытку власти кончить этот грёбаный НДС, в результате чего для частников наступипит счастье (равные условия для всех уровней бизнеса). Как по мне, то я готов проголосовать ЗА и за Донецкую область, для эксперимента.


Еще
Перевозка опасного груза. Приходите по баяним.

а что делать тем, у кого доход меньше или равен 5% оборота?
То что убить ндс надо согласен. Он только мешает. Платить его возможно нужно только при импорте один раз и никаких возвратов не оформлять.


Еще
С уважением,
Сергей
--------------------
Мы просто обязаны оберегать и защищать самое ценное, что подарил нам Всевышний
Блог о тахографах для людей! :)

а что делать тем, у кого доход меньше или равен 5% вала?
То что убить ндс надо согласен. Он только мешает. Платить его возможно нужно только при импорте один раз и никаких возвратов не оформлять.

Этот налог просто неправильно назван...

...правильнее он бы звучал: налог на предпринимательскую деятельность, с механизмом возврата средств или убийства деятельности!


А граждане просто платят 20% на содержание государства...

...здесь очень сложные взаимоотношения... первым, что надо сделать - урезать затраты на чиновников!!!


Уменьшив их численность законодательно, с уменьшением по 10% каждый год...

...но это во власти самих же чиновников - круг замкнулся, поэтому только Майдан!!!Блин... только я такой умный?, или есть ещё разумные люди на форуме... в стране...

...минус - это я поставил себе сам.... гуляйтесь дальше...


Еще


 

Україна понад усе!


Олександр

А кто-нибудь работает с доходом меньше 5% от вала, пусть отзовуться. Не нужно только "про лапшу", про декларации не менее 1% для налоговой (адекват - неадекват, в смысле плательщик налогов).


Еще
Перевозка опасного груза. Приходите по баяним.

у меня общая система и вроде устраивает. 5 процентов с оборота если применить, то проще закрыться и идти на дядю работать. Мне развиваться будет просто не на что.


Еще
С уважением,
Сергей
--------------------
Мы просто обязаны оберегать и защищать самое ценное, что подарил нам Всевышний
Блог о тахографах для людей! :)

у меня общая система и вроде устраивает. 5 процентов с оборота если применить, то проще закрыться и идти на дядю работать. Мне развиваться будет просто не на что.
Но 20% вы платите на возмещение НДС ....экспортёрам, в частности международным перевозчикам которые не платят НДС, которые при этом производят деятельность на Украине, в результате чего у них возникает налоговый кредит, который от части погашается за Ваш счёт.


Еще
Перевозка опасного груза. Приходите по баяним.

я плачу импортерам как конечный потребитель, создаю услугу и продаю вместе с импортируемым товаром. Плачу зарплату, аренду, обучаюсь, закупаю новое оборудование, прохожу ежегодную метрологию. И в конце года из того, что остается в виде чистой прибыли плачу 19%. Это "слегка" меньше 5%.
Единственная неприятность, это то, что мой клиент плательщик ндс почему-то должен заплатить еще раз уже уплоченный ндс.
Потому и говорю: платить ндс должен только импортер, а не внутренний потребитель по 10раз.


Еще
С уважением,
Сергей
--------------------
Мы просто обязаны оберегать и защищать самое ценное, что подарил нам Всевышний
Блог о тахографах для людей! :)

если убрать ндс-чем его заменить?Как наполнять бюджет?-ндс нужен только не в том виде в каком сейчас.тут надо много работать специалистам-а не рубить все с плеча.
максим


Еще

От снятия ограничений по допустимому объему выручки больше поступлений не будет. Сейчас выручка дробится на несколько ФЛП, а потом пойдет вся на одного... Где должно увеличиться от таких действий? Общесистемники перейдут на единый? С чего это вдруг...


Еще

От снятия ограничений по допустимому объему выручки больше поступлений не будет. Сейчас выручка дробится на несколько ФЛП, а потом пойдет вся на одного... Где должно увеличиться от таких действий? Общесистемники перейдут на единый? С чего это вдруг...
Больше поступлений не будет - это точно, но отпадёт необходимость "придумывать" варианты уменьшения оплаты налога. Если останется "провал"между единщиками, не плательщиками НДС и общесистемниками, то кто за единщиков будет оплачивать НДС, заказщик урезая стоимость фрахта на 20 процентов. Если не будет уравняловки, то не вижу смысла эксперимента, опять какая-то не понятная схема.....Тогда прав ЧП Регина "поэтому только Майдан"Еще
Перевозка опасного груза. Приходите по баяним.
Кто читает тему
Пользователей 0
Гостей 0