Уважаемые пользователи сайта www.lardi-trans.com.ua предупреждаю Вас что последующее распространении заведомо ложных слухов и неправдивой информации о деятельности Гражданских организаций «Ассоциация Грузовых Автомобильных Перевозчиков» будет квалифицироваться как клевета с последующим обращением в органы Прокуратуры Украины и просьбой об правовой оценке данных высказываний. Ваша клевета является общедоступной. Задумайтесь. Выши действия подпадают под ст. 47 Закона Украины «Об информации».
Статья 47. Ответственность за нарушение законодательства об информации
Нарушение законодательства Украины об информации влечет дисциплинарную, гражданско-правовую, административную или уголовную ответственность согласно законодательству Украины .
Ответственность за нарушение законодательства об информации несут лица, виновные в совершении таких нарушений, как:
необоснованный отказ от предоставления соответствующей информации;
----- /// *** предоставление информации, не соответствующей действительности; ----- /// ***
несвоевременное предоставление информации;
преднамеренное утаивание информации;
принуждение к распространению или воспрепятствование распространению определенной информации, а также цензура; (Абзац шестой статьи 47 в редакции Закона № 676-IV [676-15] от 03.04.2003)
распространение сведений, не соответствующих действительности порочащих честь и достоинство лица;
необоснованный отказ распространять определенную информацию; (Статья 47 дополнена абзацем восьмым в соответствии с Законом № 676-IV [676-15] от 03.04.2003)
использование и распространение информации о личной жизни гражданина без его согласия лицом, являющимся собственником соответствующей информации в силу исполнения своих служебных обязанностей;
разглашение государственной или иной тайны, охраняемой законом, лицом, которое должно охранять эту тайну;
нарушение порядка хранения информации;
преднамеренное уничтожение информации;
необоснованное отнесение отдельных видов информации к категории сведений с ограниченным доступом;
Цивільний кодекс України
Стаття 277. Спростування недостовірної інформації
1. Фізична особа, особисті немайнові права якої порушено внаслідок поширення про неї та (або) членів її сім’ї недостовірної інформації, має право на відповідь, а також на спростування цієї інформації.
2. Право на відповідь, а також на спростування недостовірної інформації щодо особи, яка померла, належить членам її сім’ї, близьким родичам та іншим заінтересованим особам.
3. Негативна інформація, поширена про особу, вважається недостовірною, якщо особа, яка її поширила, не доведе протилежного.
(Частина третя статті 277 в редакції Закону N 3261-IV від 22.12.2005)
4. Спростування недостовірної інформації здійснюється особою, яка поширила інформацію.
Поширювачем інформації, яку подає посадова чи службова особа при виконанні своїх посадових (службових) обов’язків, вважається юридична особа, у якій вона працює.
Якщо особа, яка поширила недостовірну інформацію, невідома, фізична особа, право якої порушено, може звернутися до суду із заявою про встановлення факту недостовірності цієї інформації та її спростування. (Абзац третій частини четвертої статті 277 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3261-IV від 22.12.2005)
5. Якщо недостовірна інформація міститься у документі, який прийняла (видала) юридична особа, цей документ має бути відкликаний.
6. Фізична особа, особисті немайнові права якої порушено у друкованих або інших засобах масової інформації, має право на відповідь, а також на спростування недостовірної інформації у тому ж засобі масової інформації в порядку, встановленому законом.
Якщо відповідь та спростування у тому ж засобі масової інформації є неможливими у зв’язку з його припиненням, така відповідь та спростування мають бути оприлюднені в іншому засобі масової інформації, за рахунок особи, яка поширила недостовірну інформацію.
Спростування недостовірної інформації здійснюється незалежно від вини особи, яка її поширила.
7. Спростування недостовірної інформації здійснюється у такий же спосіб, у який вона була поширена.
Стаття 278. Заборона поширення інформації, якою порушуються особисті немайнові права
1. Якщо особисте немайнове право фізичної особи порушене у газеті, книзі, кінофільмі, теле-, радіопередачі тощо, які готуються до випуску у світ, суд може заборонити розповсюдження відповідної інформації.
2. Якщо особисте немайнове право фізичної особи порушене в номері (випуску) газети, книзі, кінофільмі, теле-, радіопередачі тощо, які випущені у світ, суд може заборонити (припинити) їх розповсюдження до усунення цього порушення, а якщо усунення порушення неможливе, — вилучити тираж газети, книги тощо з метою його знищення.
(Стаття 278 в редакції Закону N 3261-IV від 22.12.2005)
Стаття 279. Правові наслідки невиконання рішення суду про захист особистого немайнового права
1. Якщо особа, яку суд зобов’язав вчинити відповідні дії для усунення порушення особистого немайнового права, ухиляється від виконання судового рішення, на неї може бути накладено штраф відповідно до Цивільного процесуального кодексу України.
2. Сплата штрафу не звільняє особу від обов’язку виконати рішення суду.
Стаття 280. Право фізичної особи, особисте немайнове право якої порушено, на відшкодування шкоди
1. Якщо фізичній особі внаслідок порушення її особистого немайнового права завдано майнової та (або) моральної шкоди, ця шкода підлягає відшкодуванню.