Регулярні пасажирські перевезення
Новые сообщения
Количество постов 1
Автор
Сообщение

ЗАПИТ до ДАІ МВС України

Послуги перевізникам з підготовки документів для участі у конкурсах на перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування регулюється Законом України «Про автомобільний транспорт» (далі – Закон) та Порядком проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 № 1081 (далі – Порядок).
Відповідно до статті 44 Закону, Порядок проведення конкурсів визначає Кабінет Міністрів України, тому деякі організатори конкурсу при прийнятті документів для участі в конкурсі керуються переліком виключно по зазначеному Порядку.
Однак, на практиці виникають випадки, коли організатори не допускають до участі в конкурсі перевізників, які не подали згідно переліку, що встановлений статтею 46 Закону:
- довідку про відповідність технічного стану автобусів претендента умовам перевезень, видану відповідним підрозділом Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України;
- висновок Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ
України про відповідність претендента вимогам нормативно-правових актів у сфері безпеки дорожнього руху, який складається та видається в порядку, встановленому Міністерством внутрішніх справ України.
Враховуючи викладене просимо повідомити, який порядок видачі згаданих документів та якими нормативними актами керуватися для їх отримання.ВІДПОВІДЬ ДАІ МВС України


17 березня 2010 року № 4/14-2647

Ваше звернення щодо надання конкурсному комітету на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування документів виданих Державтоінспекцією, у Департаменті ДА1 МВС України розглянуто.
Інформуємо, що 21 травня 2009 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 525 "Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування", якою з пункту 29 цього Порядку виключено підпункт 10 щодо подачі автомобільним перевізником для участі в конкурсі довідки про відповідність технічного стану автобусів перевізника-претендента умовам перевезень та висновку про відповідність роботи перевізника-претендента вимогам нормативно-правових актів у сфері безпеки дорожнього руху, які надавалися органами Державтоінспекції за місцем реєстрації перевізників-претендентів.
Згідно з зазначеним вище Порядком достовірність інформації, викладеної у заяві та документах, визначених пунктом 29, перевіряється організатором та/або робочим органом. До проведення перевірки достовірності інформації, поданої перевізниками-претендентами, організатор може залучати територіальні підрозділи Мінтрансзв’язку.
Перевірка достовірності поданої інформації проводиться згідно з умовами та у порядку, що визначені Мінтрансзв’язку та Держкомпідприємництвом.
Ураховуючи викладене, проведення Державтоінспекцією МВС України перевірок транспортних засобів, які перевізники-претенденти пропонують для перевезення пасажирів на автобусних маршрутах, не передбачено.
Поряд з цим, зважаючи, що необхідність довідки про відповідність технічного стану автобусів перевізника-претендента умовам перевезень та висновку про відповідність роботи перевізника-претендента вимогам нормативно-правових актів у сфері безпеки дорожнього руху передбачена статтею 46 Закону України „Про автомобільний транспорт", автомобільний перевізник, маючи відповідне рішенням організаторів конкурсного комітету, для отримання вказаних документів може звернутись до територіального підрозділу Державтоінспекції.


Заступник начальника Департаменту О.В. Трохименко


Еще
Кто читает тему
Пользователей 0
Гостей 0