Ст. 322 біла в старом кодексе - Митний кодекс України
Кодекс України № 92-IV от 11.07.2002
Текст документа по состоянию на 2 июля 2009 года
Потом біло изменение в ст.326.
ЗАКОН УКРАЇНИ
„Про внесення зміни до статті 326 Митного кодексу України”
Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
І. Частину другу статті 326 Митного кодексу України викласти в такій редакції:
“Конфіскація товарів, транспортних засобів, зазначених у пункті 3 статті 322 цього Кодексу, застосовується тільки в тому випадку, якщо ці товари, транспортні засоби є власністю особи, яка вчинила правопорушення.”
ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Голова Верховної Ради України В. М. Литвин
А потом был принят новый кодекс -
Митний кодекс України (Розділи X-XIV) (статті 305-403)
Верховна Рада України; Кодекс України, Закон, Кодекс від 13.03.2012 № 4495-VI
И там 322-326 уже про другое.
А вот что в новом кодексе -
Стаття 460. Особливості відповідальності за деякі види порушень митних правил
2. Перевізники несуть відповідальність за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу як підстави для переміщення цих товарів документів, що містять неправдиві відомості (стаття 483 цього Кодексу), виключно у разі якщо ці відомості стосуються кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, а перевізниками не вжито заходів до перевірки правдивості зазначених відомостей або у разі неможливості такої перевірки не внесено відповідного запису до міжнародної автомобільної накладної (CMR).
{Статтю 460 доповнено частиною другою згідно із Законом № 4915-VI від 07.06.2012}
Стаття 461. Види адміністративних стягнень за порушення митних правил
1. За порушення митних правил можуть бути накладені такі адміністративні стягнення:
1) попередження;
2) штраф;
3) конфіскація товарів, транспортних засобів комерційного призначення - безпосередніх предметів порушення митних правил, товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю (крім транспортних засобів комерційного призначення, які використовуються виключно для перевезення пасажирів і товарів через митний кордон України за визначеними маршрутами та рейсами, що здійснюються відповідно до розкладу руху на підставі міжнародних договорів, укладених відповідно до закону), а також транспортних засобів, що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України поза місцем розташування митного органу.
Стаття 465. Конфіскація
1. Конфіскація як адміністративне стягнення за порушення митних правил полягає у примусовому вилученні товарів, транспортних засобів, зазначених у пункті 3 статті 461 цього Кодексу, і безоплатній передачі їх у власність держави. При цьому моторні транспортні засоби та несамохідні транспортні засоби, що буксируються ними, розглядаються як самостійні об’єкти конфіскації.
2. Конфіскація може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, що визначаються цим Кодексом та іншими законами України.
3. Конфіскація товарів, транспортних засобів, зазначених у пункті 3 статті 461 цього Кодексу, застосовується незалежно від того, чи є ці товари, транспортні засоби власністю особи, яка вчинила правопорушення.