trucksnearme
Арешт автомобіля за чужі борги
Новые сообщения
Количество постов 39
Автор
Відтепер, як виявляється, за допомогою системи «Рубіж», яка діє на постах ДАІ автомобіль можуть заарештувати не тільки у боржника, а й у власника, який ні Державі, ні виконавчим органам, які її представляють нічого не винен. Такий випадок і стався зі мною позавчора - 17.05.2012р.
На посту ДАІ в Кам’янець-Подільську я був зупинений інспектором, який повідомив мені радісну новину – мій автомобіль підлягає арешту за борги, як мені сказали, власника (я керую по дорученню) транспортного засобу. Дзвоню до нього і кажу – що ж ти, нєхароший чєловєк, зі своїми боргами не можеш розібратися, а я маю страждати. Він мені – вибач, але я нікому нічого не винен і з Державними Виконавчими Службами (ДВС) ніяких справ не мав. Сам він проживає в Кіровограді, автомобіль зареєстрований на нього там же.
Продовжую виясняти на посту ДАІ звідки ж дані про арешт за борги з’явились в тій базі. І вияснив що перед рідною Державою (як з’ясувалось пізніше до Пенсійного Фонду) завинив товариш, який керував цим авто тимчасово по генеральному дорученню ще аж в 2005-2008рр і який проживає в Котовську Одеської обл.
Для того щоб з’ясувати чому ДВС Котовська наклала арешт на майно, яке до боржника на данний момент ніякого відношення немає, на посту ДАІ, а також на телефоні Гарячої Лінії Держ. Департаменту ДАІ мені було запропоновано поїхати туди самому і вияснити це питання (трохи автобусом, трохи поїздом - «близька дорога»). І не просто поїхати!!! А ще й привезти з виконавчої служби документ з мокрою печаткою про те, що боржник всі борги погасив і нічого Державі не винен, інакше автомобіль не віддадуть! Як вам??? Навіть якщо б приїхав сам власник, на якого він зареєстрований і який нікому нічого не винен, все-одно не віддадуть, бо цей автомобіль по базі данних підлягає арешту. Кажуть – можете подати в суд і чекати (тільки не сказали скільки місяців) розгляду справи.
Можете собі уявити мій стан на той момент…
Поїхав я в Котовськ. Той товариш, як порядна людина зрозумів мене і заплатив борг в той же день і приніс квитанції про сплату в ДВС Котовська. Я прийшов в ту виконавчу службу, розповів про ситуацію, яка склалась з арештом майна, яке боржнику не належить, приніс справку з їхнього ж МРЕВ, що данний автомобіль за таким-то таким не числиться. Думав що мені випишуть документ з мокрою (як просили в ДАІ) печаткою, та де там… Кажуть – треба зачекати підтвердження з банку про сплату, бо квитанції їм чомусь не підходять. Чекав майже до кінця вчорашнього дня (п’ятниця). Підтвердження не прийшло. Запропонували їхати на вихідні додому (Вінницька обл.), а в понеділок приїхати знову.
Як саме все закінчиться, напишу по завершенні цієї тяганини.
А написав я це тут для того щоб попередити на тільки тих хто їздить по дорученню, а й самих власників автомобілів про те, щоб не забували що в країні бардак і потрібно бути завжди готовими до ситуації, коли вам скажуть на одному з постів ДАІ – "Вашу машину заарештовано за борги якогось невідомого (а може й відомого) героя, вимітайтесь з неї і їдьте собі доводьте що Ви не осел".
Я, наприклад, до такого готовий не був. Тому й поїхав в холодну дощову погоду додому з пересадками (120 км) в тапочках і в майці.
Всім Удачі і не попадати в такі ситуації!

Еще

ГАИ не имело право задерживать ваш автомобиль в данной ситуации. Автомобиль имеет право задерживать только та служба которая выставила арест, в вашем случае только исполнительная служба.

Еще

ГАИ не имело право задерживать ваш автомобиль в данной ситуации. Автомобиль имеет право задерживать только та служба которая выставила арест, в вашем случае только исполнительная служба.

Что Вы такое говорите! Исполнительная служба на дорогах не стоит! На дорогах стоит ГАИ которое и выполняет указания соответствующих органов исполнительной службы суда и других о задержании на основании решений!

Еще

С уважением
Виктор Николаевич

ЦитатаЦитата (Величко, ЧП, 20.05.2012 13:54):

Что Вы такое говорите! Исполнительная служба на дорогах не стоит! На дорогах стоит ГАИ которое и выполняет указания соответствующих органов исполнительной службы суда и других о задержании на основании решений!

Интересное предположение вы высказали. Ну тогда скажите на каком основании задержало ГАИ данный автомобиль.

Еще

И ещё ГАИ сказало что автомобиль в аресте, мне им нужно верить на слово? Это примерно тоже самое что к вам прийдут домой менты скажут что у нас по базе ваше жильё в аресте выметайтесь отсюда быстренько. Каковы будут ваши действия? Покорно соберёте вещички, склоня голову, и уйдете? Или пошлете его на х... и потребуете решение суда(прокурора или другой инстанции) завереной мокрой печатью ???

Еще

гаи имеет право задержать авто на 3 часа. изьятие авто при наличии СУДЕБНОГО представителя. если он не может выехать то это не ваши проблемы.

Еще

Щоб знати про що саме йде річ і бути в курсі останніх змін (часто ідіотських, як от за 200 грн чийогось боргу залишитись без авто) які стались за останній час, прочитайте статтю
Українців привчають віддавати борги: немає грошей - віддай машину
Про ось це

гаи имеет право задержать авто на 3 часа. изьятие авто при наличии СУДЕБНОГО представителя. если он не может выехать то это не ваши проблемы.

там також є.

Еще

На вас должны составить хоть какие-то протоколы о задержании ТС на основании долга, а дальше и об аресте имущества, нужно было писать скаргу о неправомерности действий т.к. авто вообще не имеет никакого отношения к долгу. Другое дело если бы хозяин имел долги, но с ваших слов у него нету долгов.

Еще

ЦитатаЦитата (МВО, ЧП, 20.05.2012 19:13):
Щоб знати про що саме йде річ і бути в курсі останніх змін (часто ідіотських, як от за 200 грн чийогось боргу залишитись без авто) які стались за останній час, прочитайте статтю
Про ось це

там також є.

там написано З 13 лютого набула чинності постанова Кабінету міністрів про зміну "Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках".

Какой номер постанови ?

Еще

ЦитатаЦитата (МВО, ЧП, 20.05.2012 19:13):
Про ось це

там також є.

А ну может кто подскажет есть разница между значением розыск и арест Т\С. В данном случае на автомобиль наложен арест решением суда и соответственно исполнительной службой, и в связи с этим насколько я понимаю автомобиль не находится в розыске (ведь постановление на розыск Т\С нет) и соответственно это постановление не имеет к данному автомобилю отношения.

Еще

На вас должны составить хоть какие-то протоколы о задержании ТС на основании долга, а дальше и об аресте имущества, нужно было писать скаргу о неправомерности действий т.к. авто вообще не имеет никакого отношения к долгу. Другое дело если бы хозяин имел долги, но с ваших слов у него нету долгов.

Було складено "Акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу"
Я міг нікуди не їхати і нічого самому не з'ясовувати, але тоді прийшлось би писати, як Ви кажете, скаргу і чекати розгляду цієї скарги. Самі знаєте як це в нашій країні "швидко" робиться.
На тел. гарячої лінії ДАІ Хмельницька та Держдепартаменту ДАІ мені сказали - якщо ви, або власник авто самі не хочете їхати в Котовськ і розібратись на місці чому це авто поставили на розшук саме там, то пишіть заяву в суд чи прокуратуру. А це знову ж таки - ЧАС.
А коли, як сказали я розберусь зі всім цим і заберу авто, тоді в суд на відшкодування збитків.

Еще

там написано З 13 лютого набула чинності постанова Кабінету міністрів про зміну "Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках".

Какой номер постанови ?[/quote]

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА від 25 січня 2012 р. № 54 Київ

Еще

ЦитатаЦитата (МВО, ЧП, 20.05.2012 20:09):

Було складено "Акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу"
Я міг нікуди не їхати і нічого самому не з'ясовувати, але тоді прийшлось би писати, як Ви кажете, скаргу і чекати розгляду цієї скарги. Самі знаєте як це в нашій країні "швидко" робиться.
На тел. гарячої лінії ДАІ Хмельницька та Держдепартаменту ДАІ мені сказали - якщо ви, або власник авто самі не хочете їхати в Котовськ і розібратись на місці чому це авто поставили на розшук саме там, то пишіть заяву в суд чи прокуратуру. А це знову ж таки - ЧАС.
А коли, як сказали я розберусь зі всім цим і заберу авто, тоді в суд на відшкодування збитків.

Тимчасове затримання ТС не може бути більше 3-х діб, я мав на увазі написати скаргу і з нею підти на прийом до нач. віділення ДАЇ яке затримало авто, може начальник більше знає законодавство ніж сержант Петренко.

Еще

Да действительно были внесены изменения в постановление "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України" від 17 грудня 2008 р. № 1102 . Теперь машину действительно ГАИшники могут забрать. В 2011 году их действительно можно было послать куда подальше а теперь после этого с ними будет уже намного тяжелее разговаривать и доказывать им что либо. Я этого изменения не знал. Быстро они выкручиваются.

Еще

Но всё равно при любом задержании автомобиля должен быть составлен админ протокол. А какую тут подставить статью я даже не заю. В любом случае пишите жалобу на не правомерные действия ГАИшников.

Еще

Після спрацювання системи "Рубіж" на номерний знак автомобіля який на вимогу виконавчих органів влади підлягає арешту, транспортний засіб обминути штрафмайданчик навіть за допомоги нач.відділу ДАІ не зможе, тому що всі данні по виявленню розшукуваного авто йдуть до центрального серверу ДАІ. Якщо знайдеться інспектор який візьме хабаря і випустить авто - він вже не інспектор
Я ж вже пояснював, щш я про цю ситуацію повідомляв органи вищі ніж начальник місцевого відділу. Всі хором посилають в Котовськ. Завтра знову поїду.
З цего всього що робиться на тлі останніх покращень в країні зрозуміло одне - Держава стимулює боржників до сплати боргу не гребуючи ніякими методами. Навіть ось такими. Вони ж не могли заставити боржника погасити борг, а я зміг. А не будь в нього (не приведи Господи) грошей для сплати, то мені або влазити в судову тяганину (а я не можу, бо я не власник, а керую по генералці), або сплатити борг за боржника, забирати авто і їхати собі далі, бо без машини "як без рук".
Доречі - після того як переживу цю канітель, обов'язково перереєструю авто на себе.

Еще

Якщо боржником був сплачений штраф. Візьміть у ГІС бумагу о закінченні впровадження цього діла й занесіть до ДАЇ вашого міста або відправте до ДДАЇ України щоб вони зняли ваш автомобіль з бази арешту.

Еще

Так і зроблю. Інакше на кожному посту ДАІ спрацьовуватиме система "Рубіж" і треба буде кожного разу показувати бумаги, що ніхто нікому нічого не винен..

Еще

Як на мій погляд, то в даній ситуації потрібно карати саме ДВС за їх бездіяльність. А ДАІ за бажанням тягнути услід але це буде марна трата часу на ДАІ. Вони знайшли машину і все, єдине до чого можна зачепиться так це затримання автомобіля без складання адмнн протоколу з боку ДАІ.

Еще

Як на мій погляд, то в даній ситуації потрібно карати саме ГІС за їх бездіяльність. А ДАІ за бажанням тягнути услід але це буде марна трата часу на ДАІ. Вони знайшли машину і все, єдине до чого можна зачепиться так це затримання автомобіля без складання адмнн протоколу з боку ДАІ.

Я запитав у ДВС Котовська як так сталось що вони подали на розшук майно яке боржнику не належить. Там відповіли що подали запит про наявність авто в боржника до ДАІ і там їм видали данні на моє авто. Що моє авто робило в Котовську я вже писав вище.
Так що вина лежить на ДАІ, яка видала неправдиву інформацію. Ну, понабирали тупих на роботу, що ж вдієш.

Еще
Кто читает тему
Пользователей 0
Гостей 0