Перегруз
Новые сообщения
Количество постов 24
Автор
Уважаемые коллеги подскажите пожалуйста, может или имеет право на посту ГАИ(без весов) по ТТН выписать и какой штраф за перегруз?

Еще

Уважаемые коллеги подскажите пожалуйста, может или имеет право на посту ГАИ(без весов) по ТТН выписать и какой штраф за перегруз?
А зачем,гаишнику показывать ТТНку,вроде в перечне документов к предьявлению ее нет.

Еще

Да может!! в ТТН есть бруто товара и есть нето а в техтолоах есть власна масса транспортного засобу.. и все оно сумируется вот и результат казнить или помиловать...

Еще

Габаритно - весовые параметры определяются исключительно с помощью контрольно - измерительных приборов, прошедших сертификацию и находящихся на балансе ГАИ или обл(укр)автодора.

А на глаз можно только кучку наделать;)

Еще

А на глаз

т.е. если тара моего ТС 16 тонн, а по ТТН груза 35 тонн, он не вправе выписать штраф (ну или развернуть машину, поехать на весы за 150 км, взвесить, а потом выписать штраф)?
простите за мою неграмотность

Еще
Я хочу, чтобы в мир вернулась классическая чистота, при которой дерьмо называлось дерьмом, а ангел — ангелом

А на глаз

т.е. если тара моего ТС 16 тонн, а по ТТН груза 35 тонн, он не вправе выписать штраф (ну или развернуть машину, поехать на весы за 150 км, взвесить, а потом выписать штраф)?

Не возите по 35 тонн и проблем не будет. И дороги лучше будут. Была б у нас нормальная страна, вам бы впердолили несколько тыс. евро штрафа и вы бы подумали как забирать хлеб у нормальных людей. А так за лишние 2 - 3 тыс. грн. делаете всем "добро". Весовых на таких как вы надо побольше.

Еще

А на глаз

Мне - не может;)

За всех не знаю:)

Штраф без фиксации перегруза с талончиком, распечатанным весовым оборудованием - хренушки.

Завернуть меня на весовую непонятно куда - без протокола задержания я хрен хоть сантиметр проеду, даже на другую сторону дороги не перееду и фиг заставят - нет законных оснований. Ну или по тарифу, кругорейс, предоплата 100%:)

Еще

Товариство , деякі дописувачі мене відверто дивують :D !
Ось сама Укртрансінспекція пише в ФБ що водії відмовляються проходити зважування - і їм за це нічого ...

Еще

Завернуть меня на весовую непонятно куда - без протокола задержания я хрен хоть сантиметр проеду, даже на другую сторону дороги не перееду

ну так если гора не идет к магомеду....
задержать до выяснения обстоятельств право имеет?

Не возите по 35 тонн.

боже упаси
я в такую тему не ввязывался и другим не советую

Еще
Я хочу, чтобы в мир вернулась классическая чистота, при которой дерьмо называлось дерьмом, а ангел — ангелом

Завернуть меня на весовую непонятно куда - без протокола задержания я хрен хоть сантиметр проеду, даже на другую сторону дороги не перееду

ну так если гора не идет к магомеду....
задержать до выяснения обстоятельств право имеет?

Не возите по 35 тонн.

боже упаси
я в такую тему не ввязывался и другим не советую

Задержать? При наличии законных оснований - имеет. Но самих законных оснований тут нет, для административного задержания есть ряд причин, среди которых отказ проходить за свой счёт весовую клоунаду не числится.

Есичо, предупреждая возможные стенания некоторых профессиональных страдальцев, перегрузы не вожу. Максимум - на "десятку" могу загрузить до 11 тонн. Дороги это не разрушит. Когда(если) весовой контроль будет проводиться согласно регламенту и с точностью до килограмма - буду проходить без вопросов. Но пока вместо контроля проводится то, что метко описал Олег Караван - хрен я в этом балагане буду участвовать.

Еще

Задержать? При наличии законных оснований - имеет. Но самих законных оснований тут нет

техтапаспорта авто в которых указана тара состава 16т., и ТТН в которой указаны 35 тонн нетто - это законное основание или незаконное основание?

среди которых отказ проходить за свой счёт весовую клоунаду не числится.

а за чей счет тогда ? )))
коль у вас на руках документ, подтвержденный вашей подписью и подписью грузака, в котором четко прописано что вы согласились и добровольно пошли на нарушение

так к чему я веду то?
а к тому, что либо ты согласно ТТН добровольно подписываешься и согласаешься с протоколом
либо ты лезешь простым народным языком в з.а..упу, и создаешь дополнительную кучу головной боли себе же

посему прошу топикстартера особо не волноваться, а наоборот радоваться, что все быстро решилось в вашем случае... вы заплатили по быстрому штраф, и дай бог остались с рейса в плюсе

хотя я сильно сомневаюсь что возить перегрузы, человеку, который задает такие вопросы тут - дело выгодное

Еще

Задержать? При наличии законных оснований - имеет. Но самих законных оснований тут нет

техтапаспорта авто в которых указана тара состава, и ТТН, в которой указаны 35 тонн нетто
это основание или не основание?

Если уже и показали ТТН (зачем, какой законодательный или нормативный акт требует?), то сложение массы груза и тары нужно производить на табельном, поверенном и сертифицированном калькуляторе :)

Еще

то сложение массы груза и тары нужно производить на табельном, поверенном и сертифицированном калькуляторе :)

у тебя забирают документы на вполне законных основаниях (или незаконных?)
оставляют на посту ждать пока приедет проверенный сертифицировнный калькулятор :D

везя перегруз, и зная об этом - ты устроишь такой кардебалет (детсад)??? , или подпишешь протокол без потери огромного количества личной крови не попав по итогу на гораздо бОльшие суммы (просрочка по доставке, командировочные, упущенная прибыль от возможного следующего рейса)

Еще

техтапаспорта авто в которых указана тара состава 16т., и ТТН в которой указаны 35 тонн нетто - это законное основание или незаконное основание?

Это ВООБЩЕ не основание, и ГАИшник это знает. Если же не знает или надеется, что я не знаю, то ему необходимо разъяснить, что такое превышение служебных полномочий, статья, вроде, 366 УГОЛОВНОГО кодекса.

среди которых отказ проходить за свой счёт весовую клоунаду не числится.

а за чей счет тогда ? )))
коль у вас на руках документ, подтвержденный вашей подписью и подписью грузака, в котором четко прописано что вы согласились и добровольно пошли на нарушение

так к чему я веду то?
а к тому, что либо ты согласно ТТН добровольно подписываешься и согласаешься с протоколом
либо ты лезешь простым народным языком в з.а..упу, и создаешь дополнительную кучу головной боли себе же

Можно это назвать и "лезть в лупу;)", но я бы предпочёл формулировку "законное отстаивание прав свободного гражданина в правовом государстве". Ну а насчёт головной боли - так тут такое дело, я думаю, после наших философско-юридических диспутов там больше у ГАИшника голова болит. Ну чо, он первый начал, я ж сам себя не останавливал;)

З,Ы. Кстати, передавать документы инспектору в руки никто не обязан, достаточно предъявить, через окно и в своих руках.

Еще

у тебя забирают документы на вполне законных основаниях (или незаконных?)
оставляют на посту ждать пока приедет проверенный сертифицировнный калькулятор :D

Так какой законодательный или нормативный акт регламентирует предъявление ТТН работнику ГАИ ?
Может они еще оставят на посту дожидаться пока там появится стационарный весовой комплекс?
Тут еще момент - если документы ЗАБИРАЮТ, то это уже незаконно.

Согласно ПДД Украины: "габаритно-ваговий контроль - перевірка габаритних і вагових параметрів транспортного засобу (в тому числі механічного транспортного засобу), причепу і вантажу на предмет відповідності встановленим нормам щодо габаритів (ширина, висота від поверхні дороги, довжина транспортного засобу) та щодо навантаження (фактична маса, осьове навантаження), яка проводиться відповідно до встановленого порядку на стаціонарних або пересувних пунктах габаритно-вагового контролю;"

Согласно п.2.4. : "а) пред'явити для перевірки документи, зазначені в пункті 2.1;". В 2.1. ТТН не указана.

2.4-1. У місці здійснення габаритно-вагового контролю на вимогу працівника пункту габаритно-вагового контролю або працівника МВС водій вантажного автомобіля (в тому числі механічного транспортного засобу) повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил, а також:
а) передати для перевірки документи, зазначені в підпунктах "а", "б" і "г" пункту 2.1 цих Правил;
б) надати транспортний засіб та причіп (за наявності) для вагового та/або габаритного контролю відповідно до встановленої процедури.

Действия указанные в п.2.4-1. производятся согласно "ПОРЯДОК взаємодії Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті, Міністерства внутрішніх справ України, Державного агентства автомобільних доріг України під час організації та проведення робіт із зважування та здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на автомобільних дорогах загального користування" http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0215-14 .

Согласно Порядку:
"3. Габаритно-ваговий контроль транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів під час їх проїзду автомобільними дорогами загального користування проводиться посадовими особами Укртрансінспекції та працівниками відповідних підрозділів МВС."

"4. Посадові особи Укртрансінспекції під час здійснення габаритно-вагового контролю:
3) здійснюють зупинку транспортного засобу для здійснення габаритно-вагового контролю у форменому одязі за допомогою сигнального диска (жезла) з дотриманням Правил дорожнього руху та Порядку зупинення транспортного засобу, що здійснює автомобільні перевезення пасажирів та вантажів, посадовими особами Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті та її територіальних органів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2013 року № 422;
6) у разі невиконання водієм транспортного засобу вимог посадових осіб Укртрансінспекції щодо зупинки транспортного засобу для проведення габаритно-вагового контролю повідомляють про це працівників відповідних підрозділів МВС;
9) при здійсненні габаритно-вагового контролю перевіряють у водіїв великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів наявність дозволів на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, оформлених та виданих в установленому законодавством порядку;

5. Працівники відповідних підрозділів МВС під час здійснення габаритно-вагового контролю:
1) здійснюють зупинку транспортних засобів для проведення габаритно-вагового контролю у випадках, передбачених підпунктом 6 пункту 4 цього Порядку, з дотриманням Правил дорожнього руху;
2) здійснюють перевірку у водія великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу наявності дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, оформленого та виданого в установленому законодавством порядку. У разі відсутності такого дозволу вживають заходів щодо проходження габаритно-вагового контролю таким транспортним засобом;"

Следовательно, для весового контроля останавливает должностное лицо Укртрансинспекции в форменной одежде, а не гаишник или кто-то еще. Только если на его требование проигнорировать то могут останавливать "Працівники відповідних підрозділів МВС". На практике - это, получается, догонять уже надо будет.

Вся эта движуха должна действовать как велит "ПОРЯДОК здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні" http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/879-2007-%D0%BF/paran100#n100 .

Начинается Порядок самым интересным:
"1. Цей Порядок визначає механізм здійснення габаритно-вагового контролю великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (далі - великовагові та/або великогабаритні транспорті засоби), що використовуються на автомобільних дорогах загального користування.
3) великовагові та великогабаритні транспортні засоби - транспортні засоби, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, що зазначені у пункті 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 41, ст. 1852). При цьому транспортний засіб не може вважатися великоваговим та/або великогабаритним, якщо його параметри не перевищують нормативи більш як на 2 відсотки;"

Таким образом, согласно Порядка, массо-габаритный контроль предусмотрен только для "великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів". Как проверить не крупногабаритное и не тяжеловесное т/с, если действовать согласно даному Порядку? Здесь четко указано что попадают под контроль "великовагові та/або великогабаритні транспорті засоби" и не сказано, что взвешивать и измерять всех подряд. Процедура выявления принадлежности к тем или иным до момента взвешивания/измерения не установлена.

То же самое:
"Відповідно до ПРАВИЛ проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/30-2001-%D0%BF :
"2. Транспортний засіб чи автопоїзд з вантажем або без вантажу вважається великогабаритним, якщо його габарити перевищують хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1993 р. № 1094.
3. Транспортний засіб чи автопоїзд з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху."

п. 22.5 Правил дорожнього руху: "За спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.
{Абзац перший пункту 22.5 в редакції Постанов КМ № 876 від 01.10.2008, № 76 від 11.02.2009; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 490 від 17.09.2014}
Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м.".

Дальше, "ПОРЯДОК здійснення габаритно-вагового контролю" определяет понятие и виды массо-габаритного контроля:
"4) габаритно-ваговий контроль - контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів;
5-1) документальний габаритно-ваговий контроль - визначення загальної маси транспортного засобу шляхом додавання власної маси транспортного засобу та маси вантажу;
10) попередній габаритно-ваговий контроль - визначення параметрів великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу для встановлення наявності перевищення нормативів на стаціонарних пунктах;
{Підпункт пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 815 від 08.09.2010}
11) точний габаритно-ваговий контроль - визначення габаритновагових параметрів транспортного засобу на стаціонарному або пересувному пункті;
{Підпункт пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 815 від 08.09.2010}
6. Габаритно-ваговий контроль, крім документального, здійснюється виключно в пунктах габаритно-вагового контролю посадовими особами та/або працівниками відповідних органів."

Если т/с "великовагове та/або великогабаритне", то производится массо-габаритный контроль.
Интересна формулировка п.6. "Порядка здійснення габаритно-вагового контролю" о документальном контроле - ни в этом пункте, ни дальше, не указано где же конкретно он может проводиться кроме как указано в п.6. (нигде я не нашел, кто найдет - пишите, уточняйте). Т.е. если хотят документы под кустом, а не в пункте контроля - нифигашеньки, т.к. не указано, что их можно требовать под кустом.

"ПОРЯДОК здійснення габаритно-вагового контролю" п.20. абзац 2:
"Водії під час перебування в зоні стаціонарного або пересувного пункту габаритно-вагового контролю повинні виконувати законні вимоги посадових осіб та/або працівників Укртрансінспекції, її територіальних органів та відповідного підрозділу МВС, що забезпечує безпеку дорожнього руху.
{Пункт 20 в редакції Постанови КМ № 385 від 20.05.2013}"

Если требуют проехать для измерения неизвестно куда (находимся не на стационарном или передвижном пункте) - это незаконное требование, т.к. нет положения, которое обязывает это делать.

Кстати, была уже где-то тут тема о весовом контроле, только давно.

Еще
С уважением, Павел.
Мы столько можем, сколько знаем. Знание-сила.
С уважением, Павел.

И не только для перевозчиков,а в первую очередь на грузоотправителей.

Еще
С уважением, Павел.

И не только для перевозчиков,а в первую очередь на грузоотправителей.

Маленький штраф они установили, надо где то так тысяч 50грн. что бы сразу в штопор ввело!

Еще
Кто читает тему
Пользователей 0
Гостей 0