trucksnearme
Нульова ставка ПДВ для міжнародних перевізників
Новые сообщения
Количество постов 58
Автор
Допоможіть розібратися. З якої дати набув чинності Закон України від 04.06.2009 №1451-VI :
з 1 вересня 2009 року?, чи
з 1 серпня 2009 року?
Бо це щось страшне. Над нами знущаються хто як хоче.
Ось які роз’яснення з цього приводу дають нам офіційні джерела. Кожний трактує, як хоче, а що робити перевізнику?.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
З 1 вересня набуває чинності Закон України від 04.06.2009 №1451-VI “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування послуг з міжнародних перевезень пасажирів, багажу та вантажів, міжнародних відправлень, міжнародного лізингу та міжнародного ремонту товарів”, який був опублікований в газеті «Урядовий кур’єр» від 14.07.2009 №124. Найбільша кількість змін стосується Закону України «Про податок на додану вартість». Зміни, в основному, торкнулися оподаткування міжнародних перевезень та уточнень, що підпадає або не підпадає під об‘єкт оподаткування.
Так, з 1 вересня 2009 року операції з міжнародних перевезень вантажів автотранспортом (а точніше – з внутрішньої митниці, а не від митниці випуску, як було до цих змін, до місця доставки) будуть оподатковуватися за нульовою ставкою.
Які саме послуги вважаються послугами з міжнародних перевезень, хто має право їх надавати і на підставі яких угод, тепер регламентовано самим Законом про ПДВ – до його статті 1 добавлено декілька нових термінів (пп. 1.19 – 1.22 та 1.24).
Що стосується інших міжнародних перевізників (не автомобільних), то для них все залишилося по-старому: ставка 20% - по території України, а за її межами – 0%.
Загальним для всіх видів міжнародних перевезень стало наступне. Тепер у разі, якщо послуги з міжнародних перевезень пасажирів, їх багажу, вантажів чи міжнародних відправлень здійснюються у вигляді продажу квитків, інших проїзних документів, укладання брокерських, агентських, комісійних чи інших договорів (рахунків) з посередниками або довіреними особами, то ПДВ за ставкою 20% буде оподатковуватися тільки сума посередницької винагороди.
Законом №1451 в новій редакції викладений п. 3.1 ст. 3 Закону про ПДВ. Головне на що слід звернути увагу, це що в пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону про ПДВ тепер, зокрема, замість «місця надання» визначено «місце поставки». Тобто з 01.09.2009 об‘єктом оподаткування будуть операції з «поставки товарів та послуг, місце поставки яких знаходиться на митній території України».
В пп. 3.1.2 п. 3.1 ст. 3 Закону про ПДВ більш детально перелічені імпортні операції, які вважаються об‘єктом оподаткування. Тепер на законодавчому рівні визначено, що операція з ввезення майна, яке раніше було тимчасово вивезене, не є об‘єктом оподаткування (наприклад, повернення майна з оперативної оренди).
Відділ масово-роз‘яснювальної роботи
та звернень громадян
ДПА у Волинській області
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Про набуття чинності Законом України від 04.06.2009 №1451-VI
“Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування
послуг з міжнародних перевезень пасажирів, багажу та вантажів,
міжнародних відправлень, міжнародного лізингу та міжнародного ремонту товарів”
З 1 серпня набуває чинності Закон України від 04.06.2009 №1451-VI “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування послуг з міжнародних перевезень пасажирів, багажу та вантажів, міжнародних відправлень, міжнародного лізингу та міжнародного ремонту товарів”, який був опублікований в газеті «Голос України» від 02.07.2009. Найбільша кількість змін стосується Закону України «Про податок на додану вартість». Зміни, в основному, торкнулися оподаткування міжнародних перевезень та уточнень, що підпадає або не підпадає під об‘єкт оподаткування.
Так, з 1 серпня 2009 року операції з міжнародних перевезень вантажів автотранспортом (а точніше – з внутрішньої митниці, а не від митниці випуску, як було до цих змін, до місця доставки) будуть оподатковуватися за нульовою ставкою.
Які саме послуги вважаються послугами з міжнародних перевезень, хто має право їх надавати і на підставі яких угод, тепер регламентовано самим Законом про ПДВ – до його статті 1 добавлено декілька нових термінів (пп. 1.19 – 1.22 та 1.24).
Що стосується інших міжнародних перевізників (не автомобільних), то для них все залишилося по-старому: ставка 20% - по території України, а за її межами – 0%.
Загальним для всіх видів міжнародних перевезень стало наступне. Тепер у разі, якщо послуги з міжнародних перевезень пасажирів, їх багажу, вантажів чи міжнародних відправлень здійснюються у вигляді продажу квитків, інших проїзних документів, укладання брокерських, агентських, комісійних чи інших договорів (рахунків) з посередниками або довіреними особами, то ПДВ за ставкою 20% буде оподатковуватися тільки сума посередницької винагороди.
Законом №1451 в новій редакції викладений п. 3.1 ст. 3 Закону про ПДВ. Головне на що слід звернути увагу, це що в пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону про ПДВ тепер, зокрема, замість «місця надання» визначено «місце поставки». Тобто з 01.08.2009 об‘єктом оподаткування будуть операції з «поставки товарів та послуг, місце поставки яких знаходиться на митній території України».
В пп. 3.1.2 п. 3.1 ст. 3 Закону про ПДВ більш детально перелічені імпортні операції, які вважаються об‘єктом оподаткування. Тепер на законодавчому рівні визначено, що операція з ввезення майна, яке раніше було тимчасово вивезене, не є об‘єктом оподаткування (наприклад, повернення майна з оперативної оренди).
Управління масово-роз‘яснювальної роботи
та звернень громадян
ДПА у Дніпропетровській області
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Враховуючи вищевикладене, Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування послуг з міжнародних перевезень пасажирів, багажу та вантажів, міжнародних відправлень, міжнародного лізингу та міжнародного ремонту товарів" набирає чинності з 01.09.2009, крім пункту 2 розділу I цього Закону, який набирає чинності з 01.10.2009.
Заступник Голови Служби П.В.Онопенко

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
До уваги перевізників
Верховною Радою України прийнято Закон України від 04.06.2009 р. №1451-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування послуг з міжнародних перевезень пасажирів, багажу та вантажів, міжнародних відправлень, міжнародного лізингу та міжнародного ремонту товарів" (далі – Закон № 1451).
Згідно із розділом ІІ Закону № 1451 цей Закон набирає чинності з 1 числа місяця, наступного за місяцем, на який припадає 30 календарний день з дня його опублікування, крім пункту 2 розділу I цього Закону, який набирає чинності з 1 числа місяця, наступного за місяцем, на який припадає 90 календарний день з дня його опублікування.
Закон № 1451 опубліковано в газеті "Голос України" від 02.07.2009 р. № 120 та "Офіційному віснику України" від 10.07.2009 р. № 49.
Враховуючи викладене вище та роз’яснення, надані в журналі "Вісник податкової служби України" № 29, серпень 2009 р., Закон № 1451 набирає чинності з 01.09.2009 р., крім п. 2 розділу першого цього Закону, який набирає чинності з 01.10.2009 р.
ДПА у м. Києві
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Закон
Видавник:
ВР України
ЛІГА.
Назва:
"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування послуг з міжнародних перевезень пасажирів, багажу та вантажів, міжнародних відправлень, міжнародного лізингу та міжнародного ремонту товарів"
Номер:
1451-VI
Дата прийняття:
04.06.2009
Статус документа:
Не набрав чинності
Порядок набрання чинностi:
Особливий порядок передбачено самим актом
Дата набрання чинності:
01.08.2009
Єдиний реєстр. Дата рiшення:
01.07.2009
Єдиний реєстр. Номер рiшення:
3406
Офіційне опублікування:
Голос України, 2009, 07, 02.07.2009 N 120
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Верховна Рада України; Закон вiд 04.06.2009 № 1451-VI

Картка документа

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування послуг з міжнародних перевезень пасажирів, багажу та вантажів, міжнародних відправлень, міжнародного лізингу та міжнародного ремонту товарів

Стан документа: Чинний
Системний номер: 1451-17

Документи та файли

Пов’язанi документи

Публiкацiї документа

Комiтети документа (VI скл. 3 сесія)
4) Комітет з питань європейської інтеграції

Дина.

Еще
Молюся за тебе, моя Україно, За кожного батька, за кожного сина,
За кожную матір, за кожну дитину, я Бога прошу - збережи Україну!

Діна

Кужель 044 2544393
Продан 044 2262967
Королевская 044 2553241

Александр.

Еще

Україна понад усе!

Олександр

Спасибо, Александр.
А электронного адреса у Вас нет?
Мне, от них, нужен официальный ответ, на какой я бы могла ссылаться.

Дина.

Еще

Діна

По этому же вопросу:
http://news.ligazakon.ua/news/2009/7/15/15465.htm

Почему молчат международники? Неужели никто в августе месяце не выписывал налоговые накладные?
Дина.

Еще

Діна

От перевозчиков за август начали приходить счета без ПДВ, но один позвонил и сказал, что пришлет новые, но с ПДВ, так как нулевая ставка, вроде как, с 1 сентября только. Вот что могу сказать. Налоговая сообщит, если кто ошибся ;)
С ув. Александр

Еще

От перевозчиков за август начали приходить счета без ПДВ, но один позвонил и сказал, что пришлет новые, но с ПДВ, так как нулевая ставка, вроде как, с 1 сентября только. Вот что могу сказать. Налоговая сообщит, если кто ошибся ;)
С ув. Александр

Спасибо.
Налоговая…
Ну конечно сообщит!!! При проверке. Начислениями штрафов и пени.:)

Дина.

Еще

Діна

Спасибо, Александр.

Дина.

Королевской
Korolevska.Nataliia@rada.gov.ua

Ляпиной
Liapina.Kseniia@rada.gov.ua

Кужель
mail@dkrp.gov.ua

Продан
rada@kmu.gov.ua

Александр.

Еще

Україна понад усе!

Олександр

Понятно.
Как флудить, так десятки человек, а как поделится информацией – один, два.
Очень жаль. Хотелось бы избежать ошибок, так как, налоговики спят и видят, как поймать меня на чем-то. Устроили мне настоящую травлю за возврат НДС, прессуют со всех сторон, работать вообще не дают. Ну, ничего, мне не привыкать.

P.S.
А насчет Закона Украины от 04.06.2009 №1451-VI…
Знаю я выход и из этой ситуации.
Коллеги международники, кому нужен будет совет, обращайтесь, обязательно помогу.
Удачи всем.

Дина.

Еще

Діна

ЦитатаЦитата (ЧП "Регина", 21.08.2009 16:00):

Спасибо, Александр.

Дина.

Королевской

Ляпиной

Кужель
mail@dkrp.gov.ua

Продан
rada@kmu.gov.ua

Александр.

Александр.
Большое спасибо. Буду писать во все инстанции.

Дина.

Еще

Діна

ЦитатаЦитата (ЧП "Регина", 21.08.2009 16:00):

Спасибо, Александр.

Дина.

Королевской

Ляпиной

Кужель
mail@dkrp.gov.ua

Продан
rada@kmu.gov.ua

Александр.

Александр.
Большое спасибо. Буду писать во все инстанции.

Дина.

И к общественному движению "Транспортный форум Ларди" примкнёте?

Александр.

Еще

Україна понад усе!

Олександр

Обязательно.
Буду закидывать их запросами, мало не покажется.

Дина.

Еще

Діна

Сайт АсМАП пишет что с 1 августа. Я им поверил выписываю с 01.08.2009г.

Еще

Сайт АсМАП пишет что с 1 августа. Я им поверил выписываю с 01.08.2009г.

Не верьте глазам своим :) Никто ничего не знает.
Прочитайте внимательно, что здесь пишут.

http://news.ligazakon.ua/news/2009/7/15/15465.htm

Лучше не рисковать.
Легче потом скорректировать налоговую накладную на минус, чем на плюс. Если минус - ничего не будет, а если на плюс - нужно будет насчитать себе штрафную санкцию 5%.

Дина.

Еще

Діна

КОМІТЕТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПОДАТКОВОЇ ТА МИТНОЇ ПОЛІТИКИ
ЛИСТ

від 26.08.2009 р. N 04-27/801

У Комітеті Верховної Ради України з питань податкової та митної політики розглянуто Вашого листа щодо набрання чинності Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування послуг з міжнародних перевезень пасажирів, багажу та вантажів, міжнародних відправлень, міжнародного лізингу та міжнародного ремонту товарів" N 1451 від 4 червня 2009 року і повідомляємо.

Розділом II зазначеного Закону встановлено набрання його чинності з 1 числа місяця, наступного за місяцем, на який припадає 30 календарний день з дня його опублікування, за винятком п. 2 розділу I цього Закону, який набирає чинності з 1 числа місяця, наступного за місяцем, на який припадає 90 календарний день з дня його опублікування.

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування послуг з міжнародних перевезень пасажирів, багажу та вантажів, міжнародних відправлень, міжнародного лізингу та міжнародного ремонту товарів" був опублікований в газеті "Голос України" від 2 липня 2009 року N 120. Відповідно до вищенаведеної норми Закону тридцятий календарний день з дня опублікування припадає на 31 липня 2009 року. Таким чином, Закон набирає чинності з 1 серпня 2009 року, а п. 2 розділу I - з 1 жовтня 2009 року.

Голова Комітету

С. А. Терьохін

http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/AllDocWWW/830D65E206DF91FDC225761F004E5191?OpenDocument

Дина.

Еще

Діна

По международным перевозкам выписываем с 0% ставкой с 1 сентября 2009 года.

Еще

Сегодня переписали все налоговые накладные по международным перевозкам с 1 августа 2009 года(уже третий раз:))и поставили в известность своих партнеров.
Не хочу, чтоб при проверке, налоговая инспекция, признала их недействительными и сторнировала налоговый кредит у заказчиков, со всеми, вытекающими из этого, последствиями.

Дина.

Еще

Діна

Журнал "Налоги и бухгалтерский учет" № 70 (1254) от 31.08.2009. страница 3, "Министерство юстиции в письме от 19.08.09 №10778-0-33-09-34 сообщает, что закон Украины "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины по вопросам налогообложения услуг по международным перевозкам пассажиров, багажа и грузов, международных отправлений....." от 04.06.2009 г. № 1451-VI вступает в силу с 1 сентября 2009 г, кроме пункта 2 разд 1 этого Закона, вступающего в силу с 1 октября 2009 г. ...
В тоже время на официальном сайте ВР Украины по непонятным причинам в качестве даты вступления в силу Закона № 1451 значится 01.08.2009.
Однако как Государственная таможенная служба Украины (письмо от 22.07.2009 № 11/8-10.15/6988-ЕП), так и Минюст в указанном письме говорят о вступлении в силу Закона № 1451 с 01.09.2009 г.

Ирина

Еще

кто не верит может проверить! :)

Еще

А АСМАП тоже утверждает, что с 01 августа 2009 года.
http://www.asmap.org.ua/index1.php?idt=60353&langid=1

Дина.

Еще

Діна

АсМАП не законодательный орган и как внимательно Вы прочитали они тоже опираются на письмо ВР Украины, где неверно указана дата.... и... по поводу налоговых (неверно выписанных) не с АсМАПом же будете судиться? :)

Еще
Кто читает тему
Пользователей 0
Гостей 0