Налог с продажи
Новые сообщения
Количество постов 37
Автор
Уважаемые коллеги прошу совета. Как быть, в ноябре 2010 мы продали прицеп по доверености, со снятием с учета в МРЭО. Прицеп уехал в друой город. Три дня назад приходит повестка в налоговою по поводу движимого имущества. Заявляют; оплатите налог 15% с продажи прицепа. Мы спрашиваем а как же право первой продажи без процента, он сует новый налоговый и заявляет что такого ЗДЕСЯ не предусмотрено. Но прицеп ведь продался в 2010 году. Как быть или небыть...........???????

Еще

ЦитатаЦитата (Рак С. М., ЧП, 25.01.2011 18:56):
Уважаемые коллеги прошу совета. Как быть, в ноябре 2010 мы продали прицеп по доверености, со снятием с учета в МРЭО. Прицеп уехал в друой город. Три дня назад приходит повестка в налоговою по поводу движимого имущества. Заявляют; оплатите налог 15% с продажи прицепа. Мы спрашиваем а как же право первой продажи без процента, он сует новый налоговый и заявляет что такого ЗДЕСЯ не предусмотрено. Но прицеп ведь продался в 2010 году. Как быть или небыть...........???????

Что такое "по доверенности со снятием с учёта..."? Кто снимал-владелец или поверенный?

Еще

налог с продажи грузового транспорта 5процентов не зависимо от количества продажи.Сам в этом году продавал и консультировался

Еще

налог с продажи грузового транспорта 5процентов не зависимо от количества продажи.Сам в этом году продавал и консультировался

А у кого можно получить такую консультацию(налоговая не в счет)?

Еще

Что такое "по доверенности со снятием с учёта..."? Кто снимал-владелец или поверенный?

Сняли сучета, дверенность новому хозяину в руки деньги на стол и вся продажа. Снимал хозяин.

Еще

С какой сумы 15 %, значит договор купли продажи был? Договор был, цена была???
А почему про НДС молчат?
А если в этом году переоформил Новый Хозяин, на основании Вашей доверенности, я думаю еще и пенсионный заплатите, т.к. прибыль поперла

Еще
Делай людям добро, и бросай его в воду.

P.S. Как в анекдоте: Сэкономил на г@н@донах, погорел на алиментах.
Без обид:)

Еще

А почему про НДС молчат?
А если в этом году переоформил Новый Хозяин, на основании Вашей доверенности, я думаю еще и пенсионный заплатите, т.к. прибыль поперла

Не было никакой купли-продажи. Доверность у нотариуса и все.

Еще

P.S. Как в анекдоте: Сэкономил на г@н@донах, погорел на алиментах.
Без обид:)

+100% Згоден.

Еще

Как вариант, пишете письмо в суд, что прицеп был ПЕРЕДАН по генералке, денег не видели, а дальше все по суду. Если есть желание, перезвоните.

Еще

ЦитатаЦитата (Рак С. М., ЧП, 25.01.2011 20:13):

А у кого можно получить такую консультацию(налоговая не в счет)?

обратитесь в гаи или почитайте новый нк,

Еще

ЦитатаЦитата (Рак С. М., ЧП, 25.01.2011 20:36):
А почему про НДС молчат?

если нет продажи нет налога.Правильно? Вот и весь ответ.

Еще

ЦитатаЦитата (Рак С. М., ЧП, 25.01.2011 20:36):
А почему про НДС молчат?

если нет продажи нет налога.Правильно? Вот и весь ответ.

+++ Ген.доверенность, не договор купли-продажи!

Еще
С ув. Анатолий Дмитриевич.

Я тоже в прошлом году продавал, но платил 15%!!!

С ув. Игорь

Еще

С ув. Игорь

В этом году 5% с п/прицепа

Еще

С ув. Игорь

Пардон! Я имел ввиду грузовик. На счет п/пр не знаю.

С ув., Игорь
В этом году 5% с п/прицепа

Еще

вроде сейчас 5% на грузовой тоже ,потому что у меня тягач в продаже я сегодня узнавал за вторую продажу тоже 5%

Еще

Я продавал в декабре через биржу. По договоренности новый хозяин должен был оплатить налог.
И пока он не уплатил 15% от стоимости - он не мог поставить тс на учет. Биржа - в роли налогового
агента.

С ув., Игорь

Еще

Щодо укладення договору купівлі-продажу на товарній біржі

Для того, щоб виставити автомобіль для продажу на товарній біржі, фізична особа-продавець подає біржі наступні документи:

у разі, якщо людина одружена, то погодження чоловіка або дружини (нотаріально посвідчене або написане у присутності представника біржі);

копія паспорту — 1, 2 сторінки та сторінка з реєстрацією;

копія ідентифікаційного номера.

Покупець, відповідно, сплачує певну суму за участь в торгах, купуючи так званий «вхідний талон учасника».

У випадку укладення угоди на біржі, у продавця виникає дохід, а отже, виникають зобов’язання зі сплати податку на дохід фізичних осіб.

Згідно ст. 12 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22 травня 2003 року № 889-IV (далі за текстом — Закон № 889), платник податку (фізична особа) від продажу об'єкта рухомого майна (тобто, автомобіля) протягом звітного податкового року сплачує податок за ставкою 15 відсотків від об'єкта оподаткування.

Як же вираховується вартість такого об’єкта рухомого майна? У випадку укладення договору купівлі-продажу легкового автомобіля на товарній біржі, податок вираховується, виходячи із ціни легкового автомобіля, зазначеної у договорі. Ціну такого договору сторони мають право визначити у договорі самостійно, без експертної оцінки. В окремих випадках самостійне визначення ціни є суттєвою перевагою для продавця.

Щодо укладення нотаріально посвідченого договору купівлі-продажу

Слід одразу ж зазначити, що укладення такого договору є опціональним. Тобто, якщо при продажу нерухомості у особи немає вибору, і договір необхідно укладати нотаріально, то при продажу рухомого майна (автомобіля) особа має право обрати спосіб укладення договору. В окремих випадках нотаріальне укладення договору купівлі-продажу рухомого майна має свої фінансові переваги.

Так, згідно п. 12.2 ст. 12 Закону № 889, при продажу одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера або моторного (парусного) човна не частіше одного разу протягом звітного податкового року доходи продавця від зазначених операцій оподатковуються за ставкою в розмірі 1 відсотка від вартості такого об'єкта рухомого майна за умови сплати (перерахування) ним суми державного мита до бюджету або суми плати нотаріусу за нотаріальне посвідчення відповідного договору до такого посвідчення.

Згідно Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21 січня 1993 року № 7-93, за нотаріальні дії, вчинювані державними нотаріальними конторами і виконавчими комітетами сільських, селищних, міських Рад народних депутатів за посвідчення договорів відчуження транспортних засобів, інших самохідних машин і механізмів третім особам, сплачується державне мито у розмірі 5 відсотків суми договору купівлі-продажу транспортного засобу, не нижчої дійсної вартості транспортного засобу, іншої самохідної машини, механізму.

Корисно знати, що при відчуженні легкового автомобіля дітям, одному з подружжя чи батькам, сплачується лише 1 відсоток суми договору купівлі-продажу транспортного засобу, не нижчої дійсної вартості транспортного засобу, іншої самохідної машини, механізму.

Слід наголосити на понятті «дійсна вартість транспортного засобу», оскільки, фактично, воно і буде ключовим при визначенні способу, яким конкретній особі доцільно укласти договір купівлі-продажу легкового автомобіля.

Фактично, дійсна вартість автомобіля — це його оціночна вартість. Для того, щоб укласти нотаріально посвідчений договір купівлі-продажу автомобіля, нотаріусу слід пред’явити документ від оцінювача, в якому визначена вартість автомобіля. Оцінювач, визначаючи таку вартість, виходитиме із дійсного технічного стану автомобіля, інтенсивності та умов його експлуатації і зберігання.

Отже, фактично у особи, яка бажає продати автомобіль, є два варіанти, якими можна скористатися в залежності від обставин. Як ми вже дізналися, якщо сторони укладають договір купівлі-продажу легкового автомобіля через біржу, то ціну такого автомобіля вони визначають самостійно у договорі і продавець сплачує 15% податку на дохід фізичної особи, виходячи із ціни автомобіля, зазначеної у договорі.

При укладанні нотаріально посвідченого договору купівлі-продажу автомобіля, продавець сплачує 5% від оціночної вартості автомобіля, визначеної незалежним оцінювачем, сплачує 1% податку на дохід фізичної особи. У цьому випадку ціну договору визначають не сторони, а оцінювач. Загалом, витрати продавця становлять 6% від дійсної вартості автомобіля.

Таким чином, на перший погляд продавцеві може здатися, що 15% — це більше, ніж 6%. Проте, це не завжди відповідає дійсності. Розглянемо простий практичний приклад:

Продавець хоче продати свій Мерседес за 120 000,00 грн. Покупця така ціна влаштовує. Пам’ятаємо, що продавець сплачує 15% податку на дохід.

Отже, при укладенні договору купівлі-продажу авто через біржу, сума податку на дохід, яку продавцеві потрібно буде сплатити, становитиме:

(120 000,00?0,15) = 18 000,00 грн.

Якщо 120 000,00 грн — це дійсна вартість автомобіля, то очевидно, що продавцеві вигідніше продавати авто шляхом укладення нотаріально посвідченого договору. Пам’ятаємо, що продавець сплачує 1% податку на дохід + 5% державного мита, тобто, 6%.

Отже, витрати продавця становлять:

(120 000,00?0,06) = 7 200,00 грн.

Проте, у тому випадку, коли 120 000,00 грн є заниженою вартістю, і насправді оцінювач у своєму експертному висновку зазначить, що дійсна вартість авто становить, скажімо, 320 000,00 грн, то 6%, які продавцеві слід сплатити, будуть становити вже не 7 200,00 грн, а (320 000,00?0,06) = 19 200,00 грн.

Тобто, фактично виявиться, що 15% згідно ціни договору, укладеної на біржі, буде менше, ніж 6% за умови нотаріального посвідчення договору.

Отже, у кожному конкретному випадку продавець, користуючись вищенаведеною формулою, може самостійно прорахувати свої витрати та обрати саме той спосіб укладення договору, який йому вигідніший.

З пов. Ігор

Еще

Вопрос. Что означает "снятый с учёта и по доверенности" ??? Как такое вообще возможно ??? Я продавал в декабре тягачи и прицепы. Сделали минимальную оценку и заплатил в кассу подоходный 15% от суммы продажи. НО. Если у Вас сохранился документ, по которому Вы покупали прицеп, и в нём стоит сумма больше продажной, Вы вообще ничего не будете платить. С документом о покупке и документом о продаже в налоговую. Если Вы продали дешевле, чем покупали, то налоговая отстанет от Вас.

Еще
Кто читает тему
Пользователей 0
Гостей 0