trucksnearme
Проект налогового кодекса
Новые сообщения
Количество постов 1 517
Автор
Сообщение

Розділ ХІV. Спеціальні податкові режими

Глава 1. Спрощена система оподаткування, обліку та звітності суб´єктів малого підприємництва

Платниками податку (стаття 291, з урахуванням пункту 291.2) є: фізичні особи - підприємці, які протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, відповідають сукупності таких критеріїв: кількість осіб, що перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 4 особи (8 осіб для діяльності у сфері ресторанного господарства) (включаючи членів сімей таких фізичних осіб); обсяг доходу не перевищує 600 000 гривень за умови застосування при здійсненні розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі зареєстрованих, опломбованих у встановленому порядку та переведених у фіскальний режим роботи реєстраторів розрахункових операцій або 300 000 гривень без застосування таких реєстраторів розрахункових операцій.

Спрощена система оподаткування не поширюється на: фізичних осіб - підприємців, які здійснюють: діяльність у сфері розваг (крім діяльності з провадження комп´ютерних та відеоігор); виробництво та роздрібний продаж підакцизних товарів (крім діяльності фізичних осіб, пов´язаної з роздрібним продажем пива та столових вин); виробництво та роздрібний продаж пально-мастильних матеріалів; видобуток, виробництво та інші види діяльності з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, в тому числі органогенного утворення, що підлягають ліцензуванню відповідно до Закону "Про ліцензування певних видів господарської діяльності"; видобуток та реалізацію корисних копалин; фінансову діяльність; операції з нерухомим майном, у тому числі з надання в оренду/суборенду торгових місць та інших послуг на ринках та/або у торгівельних об´єктах; оптову торгівлю і посередництво в оптовій торгівлі; діяльність з надання послуг у сфері телебачення і радіомовлення відповідно до Закону України "Про телебачення і радіомовлення"; діяльність у сфері наземного, водного, авіаційного транспорту, надання додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій (крім діяльності таксі, діяльності нерегулярного пасажирського транспорту та діяльності автомобільного вантажного транспорту); зовнішньоекономічну діяльність, крім експорту програмного забезпечення і послуг з віддаленої підтримки програм та обладнання, розробки постачання та оновлення програмного забезпечення, надання послуг у сфері інформатизації; діяльність з надання послуг пошти та зв´язку; діяльність з проведення розслідувань та забезпечення безпеки; діяльність у сфері права; діяльність у сфері бухгалтерського обліку та аудиту; діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії; діяльність з консультування з питань комерційної діяльності та управління; діяльність з управління підприємствами, допоміжну діяльність у сфері державного управління; рекламну діяльність; технічні випробування та дослідження; підбір та забезпечення персоналом; діяльність з перепродажу предметів мистецтва, колекціонування та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату; роздрібну торгівлю виробами з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння, обробленим та необробленим дорогоцінним камінням; роздрібну торгівлю через мережу Інтернет; роздрібну торгівлю через торгові автомати;

Ставки податку встановлюються щороку сільськими, селищними та міськими радами залежно від виду господарської діяльності з розрахунку на календарний місяць у межах:

на території населених пунктів з чисельністю населення понад 500 тис. осіб - від 20 до 600 гривень;

на території населених пунктів з чисельністю населення від 150 до 500 тис. осіб - від 20 до 400 гривень;

на території інших населених пунктів - від 20 до 200 гривень.

Фізичні особи, які провадять кілька видів господарської діяльності, для яких установлено різні ставки податку, отримують одне свідоцтво платника податку i сплачують податок за більшою ставкою. Фізичні особи, які провадять господарську діяльність за місцем державної реєстрації та в іншому населеному пункті України, отримують одне свідоцтво платника податку i сплачують податок за ставкою 600 гривень з розрахунку на календарний місяць.

Вся информация-со вчерашнего заседания ВР(официальный сайт)


Еще

Может еще кто нашел информацию-предполагаемые 600грн(а для перевозчиков думаю меньше не будет)-это вместе с пенсионным фондом или еще +доплата до пенсионного фонда?Тогда как она будет досчитываться?


Еще

Податковий кодекс: другий день другого читання 19.11.2010

Ранкове засідання 18 листопада
Учорашнє засідання Верховної Ради знову супроводжувалося масовими протестами підприємців, тож на його початку на вимогу опозиції головуючий Володимир Литвин надав лідерові фракції «БЮТ-Батьківщина» Івану Кириленку слово для виголошення заяви. Як з’ясувалося, він виступав від імені протестувальників, котрі у своєму зверненні вимагали від Верховної Ради взагалі зняти проект Податкового кодексу з розгляду, відправити у відставку причетних до його розробки та ухвалити законопроект, який гарантує збереження спрощеної системи оподаткування.

У разі якщо парламент все-таки ухвалить кодекс, підприємці закликали Президента застосувати до нього право вето, а «авторів злочину» відправити у відставку. При цьому підприємці попереджають, що в разі ухвалення та підписання Податкового кодексу вони будуть змушені «захищати своє право на життя та право на підприємницьку діяльність безстроковими акціями та акціями громадської непокори». Він повідомив, що під цим зверненням уже підписалися сотні тисяч громадян, і пообіцяв найближчим часом передати ці підписи до парламенту.
Коли І. Кириленко завершував свій виступ, сталася невелика сутичка: декілька «бютівців» підійшли до ложі уряду та почали висипати з відер на урядовців дрібні монети, зібрані напередодні протестувальниками. А коли слідом полетіли важкі томи проекту Податкового кодексу, на допомогу урядовцям підтягнулися «регіонали», тож на цьому все скінчилося.
Відтак лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що ця сутичка вказує на те, «хто хоче вносити по-правки до проекту, а хто — безлад у державі». А перший заступник голови фракції Блоку Литвина Олег Зарубінський запропонував усіх, хто хоче «займатися клоунадою», скласти мандати та робити це за межами сесійної зали. Натомість Юрій Кармазін («НУ—НС») вважає, що парламент, прагнучи ввести Податковий кодекс у дію з 1 січня 2011 року, порушує норми Бюджетного кодексу, які передбачають, що зміни до податкового законодавства можуть вводитися не пізніше, як за 6 місяців до початку нового бюджетного року.
Завершивши обмін думками, Верховна Рада ухвалила рішення про відкликання представника фракції Блоку Литвина Миколи Деркача (за його заявою) з посади голови Комітету з питань бюджету та при-значення його на посаду заступника голови Комітету з питань будівництва, містобудування і ЖКГ та регіональної політики. Водночас іншого представника Блоку Литвина Валерія Баранова було звільнено з посади заступника голови Комітету з питань будівництва, містобудування і ЖКГ та регіональної політики і призначено головою Бюджетного комітету.
Далі Верховна Рада ухвалила рішення про продовження засідання до повного завершення другого читання проекту Податкового кодексу. Після цього Наталя Королевська («БЮТ-Батьківщина») запропонувала, щоб голова Комітету з питань податкової та митної політики Віталій Хомутиннік спочатку поінформував про те, які зміни внесено до проекту після вівторкового обговорення, щоб народні депутати знали, які поправки враховано. Однак головуючий В. Литвин запевнив, що після завершення другого читання буде надано слово представникам уряду і комітету, котрі розкажуть про всі внесені зміни та уточнення. В. Хомутиннік до цього додав, що комітет подасть додаткову таблицю, в якій буде відображено всі враховані пропозиції.
Завершивши з організаційними питаннями, Верховна Рада знову перейшла до постатейного розгляду проекту Податкового кодексу. Зокрема, у розділі, який стосується акцизів, передбачається підвищення акцизного збору на бензин з вмістом сірки 0,013 г/літр, що відповідає Євро-2 і Євро-3 і менше (Євро-4, Євро-5), на 37,9 % — зі 132 євро за тонну до 182 євро за тонну. Також пропонується підвищити акцизний збір на дизельне пальне в середньому на 38—40%.
Так что учитывая,что на диз топливо хотят увеличить акцизный сбор до 40%+налог на забруднення-готовимся к новым ценам на грядущий год


Еще

19.11.2010 12:48 Лана Самохвалова, ПУБЛІКАЦІЇ

О.Кужель: я хотіла б запитати авторів кодексу: де ви закрили офшори? - А ні хріна ви не закрили...
Олександра Кужель називає себе автором «єдиного податку». Саме вона з «групою товаришів» у 1998 році вперше підготувала систему єдиного податку або спрощеного оподаткування. Вона – політик і чиновник, яка багато років очолювала Держкомітет підприємництва, більше п`ятнадцяти років служить (або служила?) підприємцям. Кужель була членом робочої групи на чолі з віце-прем`єром Сергієм Тігіпком, яка готувала проект Податкового кодексу. Але багато ідей Тігіпка, як то кажуть, так і не стали частиною Податкового кодексу, який підготувала група Колеснікова. Нагадаємо також, що вона до кінця літа переконувала журналістів, що єдиний податок буде реформовано, змінено, а якщо збільшено, то трохи. Сьогодні вона – опонент влади в питаннях, що стосуються фактичної відміни спрощеної системи оподаткування. Коли готувався матеріал, біля парламенту мітингували підприємці, а в парламенті йшли баталії, що стосуються нового Податкового кодексу. Але учора увечері була поставлена крапка: документ прийнятий 269 голосами. Та все ж поки новий Податковий кодекс не підписаний Президентом, у цьому інтерв`ю з Олександрою Кужель є сенс.
НАЙПЕРШІ ДЕКРЕТИ ЛЕНІНА ТЕЖ БУЛИ НАПРАВЛЕНІ ПРОТИ РЕМІСНИКІВ
Як тільки після призначення нового уряду в крісло глави Держкомпідприємництва сів Михайло Бродський, ви в інтерв`ю УНІАН побажали йому успіхів, але сказали, що вас насторожує його наступ на спрощену систему оподаткування. На жаль, чого боялися, те й отримали?..
Так. Я була впевнена, що підуть на згортання спрощенки. Адже насправді їм не потрібна демократія. Малий і середній бізнес - це обличчя демократії. Вони нічого не бояться, вони не залежать від директора заводу, вони можуть заробити на відпочинок, на продукти, вони можуть побудувати собі квартиру, вони не залежать ні від яких партій. І вони дуже мобільні в своєму прояві невдоволення. Коли намагаються встановити жорсткий режим, то в першу чергу намагаються притиснути малий і середній бізнес. Найперші декрети Леніна були направлені проти ремісників, фактично забороняючи їх. Коли його запитали, чому він це робить, то він відповів: це самодіяльне населення. А самодіяльне, означає незалежне. Я коли дізналася про цей факт, була шокована від того, наскільки далекоглядним у реалізації плану був Ленін. Він добре розумів, що лінія партії і профспілок ніколи не буде для цих людей вирішальною і такою, що надихає. Вони не стоятимуть у черзі в списку за квартирою, путівкою або шматком ковбаси. Вони були залежні тільки від свого таланту і працездатності. Логіка влади не міняється. Самодіяльне і самозайняте населення небезпечне для влади, тому що воно – вільне.
Позавчора Азаров вийшов із заявою, у якій спробував пояснити свої дії. Протестують проти кодексу, мовляв, спрощенці. Але сама спрощенка була «формою компромісу держави відносно тієї частини суспільства, яка залишилася без роботи в результаті економічної кризи 90-х років. Спрощена система була реакцією держави на те, що в 1997 році у нас мільйони людей не могли знайти роботу в результаті кризи економіки». Зараз же, на думку Азарова, ми виходимо з кризи і зацікавлені в тому, щоб у нас розвивалося виробництво. «І ми готові працювати над тим, щоб людям, які вимушені були за обставинами піти на ринки, була надана висококваліфікована, високооплачувана робота», - заявив прем`єр. Як ви це прокоментуєте?
Куди вони підуть на роботу? Я сьогодні прилетіла з Джанкоя, з Криму. Там єдиний завод закритий, він державний. І куди б ви не поїхали – немає робочих місць. Їх робочі місця – сезон три місяці. Все. Єдине, з чого вони живуть, - з ринку, на якому один одному щось продають. А адже є глухі куточки Криму - Нижнєгорськ, Белогорськ - там виключно внутрішній товарообіг грошей. Жінка продала яблука, пішла купила хліба. Та, у якої купили хліб, - пішла, купила молока. Немає жодного підприємства, всі корівники зруйновані, все зруйновано. Молодь виїжджає. За рахунок чого ви хочете їх забезпечити робочими місцями? Якщо ви хочете загнати їх до супермаркетів, то тоді стає все зрозуміло. Супермаркети, які будуються в кожному місті, не приходячи до тями, не без активної участі мерів і губернаторів, роблять наміри влади зрозумілими. Там оренда квадратного метра бутика 50 доларів. Там ті ж самі продукти і речі, що й на ринку. Якість та сама, тому що виробник речей один і той же. Наміри зрозумілі, але ви, як споживач, готові сплатити подорожчання? Товар перекочує в бутики, але ж якість товару не зміниться. Він стане дорожчим, а доходів на це немає. Людина не зможе реалізувати товар настільки, щоб оплачувати оренду. Люди – не мазохісти, в теплому і чистому бутику стояти приємніше, ніж на ринку. Просто на ринку вони в місяць платять десь тисячу гривень. А орендуючи навіть крихітний бутик у п`ять квадратів, це 250 доларів на місяць. Просто нереально. Розмова про те, що вони не хочуть платити податки, - нечесна. Їм немає з чого їх платити. Два роки кризи, банки нікого не кредитують. Найбільший дефіцит у країні – гроші. Я не можу віднести себе до бідних верств населення, але я десять разів думаю, що купити. Тому що практично проїдається те, що ти відкладав. Тому що економічного зростання, з якого з`являються доходи, немає.
Ми сьогодні думали, з чим порівняти економіку країни у разі згортання малого бізнесу. Хтось сказав – із Південною Кореєю.
Нічого подібного. Я вам скажу, як організовано малий бізнес у Південній Кореї. Там будують висотні башти. Усередині башти по спіралі можна підніматися, можна їздити з візком. По всій спіралі розташовані такі собі торгові місця, невеликі, п`ять квадратів, поглиблення з прилавком. Ти можеш прийти і працювати три роки без жодних оформлень. Але, пропрацювавши три роки, в такому бізнес-інкубаторі без касових апаратів та іншого, ти починаєш реєструвати бізнес, але для тебе включаються інші форми підтримки. Там ніхто нічого не віддає місцевим елітам. Там думають про зайнятість і боротьбу з бідністю.
А ми давайте всіх наших виженемо з ринків, завтра поставимо на облік до фонду зайнятості, вони вмиратимуть з голоду і найважче буде – примусити їх знову працювати. А може, давайте дамо їм можливість працювати, заощадимо на тому, що платитимемо на фонді зайнятості і розумітимемо, що вони витягнуть себе самі.
СКІЛЬКИ Б ВИ НЕ ПОВІСИЛИ НА КОРОВУ ДЗВІНОЧКІВ, ВИ НЕ ВИДОЇТЕ З НЕЇ БІЛЬШЕ, НІЖ ВОНА МОЖЕ ДАТИ
Я слухала вашу дискусію на позаминулій передачі у Шустера. Ваш наступник Михайло Бродський був не дуже коректний з вами на останньому ефірі. Але деякі речі в його вустах звучали переконливо.
Та що ви (сміється, перебиваючи), – це він був унікально коректний. Він так тримався. Щосили просто.
Бродський переконував підприємців у тому, що для них практично нічого не зміниться, з ухваленням нового кодексу виплати будуть всього на двісті гривень більше.
Він лукавить. Але й підприємці кодекс знають погано. Я, до речі, після ефіру подзвонила Тігіпку і сказала, що головна проблема кодексу в тому, що його ніхто до ладу не читав, а ви нікому про нього не розповідаєте. Перед ухваленням кодексу люди від уряду повинні були виходити з навчальною програмою, розповідати по кожному розділу, щоб ті, кому це треба, могли послухати. Я вважаю, що крім спрощенки, там немає ніякої катастрофи. Виплати зараз будуть 345 гривень. Але є багато гострих питань. Наприклад, норма про те, що пенсіонери й інваліди платитимуть пенсійний внесок.
Коли минулого року Тимошенко прийняла постанову про виплати малого бізнесу до пенсійного фонду, я змогла переконати її, і ми провели зміну, де сказали, що працюючий пенсіонер і інвалід не платить пенсійний податок. Вони отримують пенсію, вони вже її заробили, і намагаються ще щось заробити. А за новим кодексом вони повинні платити. У Харкові знайомий пенсіонер свічки робить. Для нього пенсійний внесок позбавляє сенсу його діяльність. Мені дзвонила жінка-інвалід на колясці, чоловік у неї інвалід, є дитина, вони відкрили маленький магазинчик на першому поверсі в своїй одній кімнаті, щось продають, виживають. Ну, закриються вони зараз. Тому що заплатити по 345 гривень на двох плюс пенсійний – їм не під силу. Неправильний і неграмотний підхід. Ті, хто написав кодекс, не можуть вникнути в ситуацію. Вони говорять фразами, гаслами, не розуміючи суті процесу. Звичайно, всі повинні платити податки. Та тільки не видоїш з корови більше, ніж вона здатна дати. Скільки б дзвіночків ви на неї не навісили, якою б золотою попоною не накрили і навіть якщо пообіцяєте, що її ніколи не вб`ють, і вона все життя гулятиме по полях, ви не видоїте більше, ніж у неї є. Те ж саме з підприємцями. Ну навіщо підходити так тупо, до всіх однаково. До великого ринку на 7 кілометрі, і до маленького ринку в Сумській області в Охтирці. Це не просто дві великі різниці, це неспівставні речі. Це все одно, що секонд-хенд і бутик Шанель.
І найнебезпечніше питання – питання взаємин з податковою. Люди після введення спрощенки стали платити більше, але вони були спокійні. До них не приходили щодня, не стояли, не вичавлювали хабара. Зараз передбачається введення книги щоденного обліку доходів і витрат. У мене питання. Навіщо там потрібні витрати, якщо у мене фіксована ставка податку? Яке ваше собаче діло, як я витрачаю свої гроші? Або стаття, яка називається «Первинні документи». Давайте розглянемо ситуацію. Я приїжджаю на нічний оптовий ринок, в Харкові, Хмельницькому, Одесі. На кожен товар потрібна накладна. Як ви думаєте, хто мені її дасть?
А що робити з товаром, який залишився з минулого року? Припустимо, у мене на сто тисяч товару, на нього накладних немає, тому що вони за минулим кодексом не потрібні. Що з цим товаром зробити? Втопити? Спалити? Ще один момент взаємин з податковою – вони безперервно можуть приходити і робити у вас інвентаризацію, моніторити, щоб у вас було товару не більше, ніж на триста тисяч. Я скажу, що робитимуть підприємці, у яких оборот 500 тисяч. Оформлятимуть свій бізнес на двох, по триста тисяч. Йдемо далі – необхідність касових апаратів. Касові апарати працюють при температурі +5 – +25. Що робити з ними взимку на ринку? Купили ви касовий апарат. Далі найцікавіше. Парламентарії чи не щороку міняють модель апарату, рекомендованого податковою. Ви зобов`язані пройти навчання, як ним користуватися, стати на обслуговування. Касовий апарат містить ще один дражливий момент... Наприклад, у дівчини в Луганську свій магазинчик. Вийшов касовий чек. Все там було нормально. Але вгорі не віддрукував слово «Луганськ». Господині виставили штраф 20 тисяч гривень. Для неї це смерть бізнесу. Вона найняла в цей магазинчик людину. І дівчина, яка там працювала, не так відбила чек, не так вставила папір. Це те, на чому підприємця можуть доїти.
Але в принципі, малий бізнес повинен платити до пенсійного фонду. Тим паче, що дірка там величезна - 60 мільярдів уже...
Повинен. Але підприємцям потрібно було дати вибір. Він може добровільно формувати собі пенсійні накопичення. Скажімо, він пише заяву, що не претендує на держпенсію і готовий формувати собі добровільно. Тоді він нічого не одержує при виході на пенсію. Але може користуватися накопичувальним рахунком у приватному пенсійному фонді. Але є сума, яку він повинен обов`язково заплатити в солідарну систему, яка утримує сьогоднішніх пенсіонерів. Це може бути 10%, але не повинно бути більше 20%. Тоді б вони платили, в обов`язковому порядку беручи участь у солідарній системі, а по своїй пенсії вони приймали б рішення на свій страх і ризик. Але якщо я не заробила нічого, то звідки мені взяти 370 гривень? - у мене нічого не купили... Не купили, але я повинна заплатити за місце, єдиний податок, ринковий збір, зарплату реалізаторові...
Але Бродський хвастає успіхами, він говорить, що комітет при ньому дуже багато зробив по дерегуляції. Вони ліквідовували дві тисячі ліцензій...
Всі закони, які вони прийняли по дерегуляції, підготувала я в кінці своєї каденції і передала до парламенту. Після зміни влади закони повернулися в Кабмін і Тігіпко провів їх через уряд. Поки Михайло Юрійович не написав жодного свого закону. Але все скорочення податкових органів, скорочення видів ліцензування, електронна реєстрація, це все, що створив при мені комітет. І він правильно зробив, що скористався нашими напрацюваннями. Але всі ці види ліцензування поки не дали нікому ніякого полегшення, вони вимагають великої додаткової роботи. Потрібно міняти вимоги, правила, але це хороша робота, яку потрібно зробити. Але ті, хто бастує, ліцензії не одержують, окрім таксистів і перевізників. Їх це не зачепило. Їх чіпляє інше. У Грузії заборонили податківцям ходити до бізнесменів, всі відразу відчули. Там навантаження на зарплату 20%, у нас – 67%. Люди хочуть одержувати велику зарплату. Люди, які одержують 1000, не задоволені, а я не можу підвищити, тому що 670 при цьому я повинна заплатити до бюджету. З кожної гривні я плачу за нього 67 копійок. А де взяти? Криза, кредитування немає, тиск збільшився.
Грибоєдов констатував горе з розуму, а я переконана, що від бездарності горя набагато більше.
КОЛЕСНІКОВ ЗРОБИВ СВОЮ СПРАВУ І ПІШОВ, ПОВІСИВШИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НА ТІГІПКА
Коли кодекс ще формувався, Борис Колесніков оголосив, що «спрощенки» не буде. А ви тоді в групі Тігіпка працювали над своєю редакцією кодексу і переконували, що спрощенку реформують, але не згорнуть.
Я б хотіла прояснити, як усе було. Ми в групі Тігіпка, де працювали я, Оксана Продан, у минулому глава ради підприємців при Кабміні, де зібралися «ринковики», зробили редакцію кодексу. А потім було ухвалено рішення, що політичні консультації веде пан Колесніков. І тоді вийшло його інтерв`ю в «Дзеркалі тижня», і вийшла редакцію кодексу, відповідальність за яку повинні нести пан Колесніков і пан Бродський. А пан Колесніков зробив свою справу і пішов, повісивши відповідальність на Тігіпка, що дуже сильно вдарило і по ньому і по партії. І треба віддати належне Сергію, що він не вийшов, і не сказав, усе як є. Він повівся дуже пристойно, як людина команди. І він прийняв цей удар на себе, він не вийшов і не сказав: хлопці, ось це я з своїми поглядами на кодекс, а ось це - Колесніков. І не треба докоряти когомусь в отриманні політичних дивідендів.
Політичних дивідендів від бізнесу ніхто не одержить. Коли їм погано, вони об`єднуються, а коли добре, керуються емоціями. Ніяких політичних дивідендів з цієї боротьби ніхто не заробить.
Ідеологію прийнятого кодексу відобразила ємка цитата Колеснікова, який сказав, що бабуся на ринку повинна платити стільки ж, скільки власник супермаркету. Що ви про це думаєте?
Ні, пробачте, він говорить не так. Він сказав так: «Бабця на ринку повинна бути конкурентною супермаркету Ашан». Ось пряма мова Колеснікова.
Я б хотіла думати, що він сказав це від нерозуміння. Обговорюючи історію з кодексом, я сказала одному губернаторові, що Януковичу, маючи таких друзів, можна не мати ворогів. І я почула у відповідь від губернатора: «Колесніков так думає, він не чує інших аргументів». Поки тривала вся ця дискусія, Колесніков якось сказав мені: «Раніше я про ТЕБЕ думав краще». Я у відповідь йому сказала: «Від ВАС це звучить, як комплімент».
Ви наводили статистику, що малий бізнес в Україні – 33% економіки. Звідки ці цифри?
Це держстатистика. Але коли я йшла з комітету в 2003 році, ми зі Світовим банком провели дослідження, і воно вперше показало, що в Україні 60-70% малого бізнесу. А ви пройдіть містом. Це кафе, магазини, склади. По Києву пройдіть і подивіться. Коли вони говорять, що вони дають 18% доходу до бюджету, це брехня. І ніхто ніколи насправді не рахував, скільки вони дають.
Президент Янукович сказав, що підприємці вимагають, щоб у законодавстві залишили податкові дірки, щоб не платити податки...
Незрозуміло, що він мав зважаючи на, коли сказав, це. Незрозуміло, хто йому дав таку інформацію, що протестують люди, які хочуть працювати поза законом. Але це – брехня. Навпаки, в нашому проекті кодексу (Тігіпко) було виписано, щоб ринки і торгові центри не були платниками єдиного податку, але в редакції Бродського-Колеснікова це зникло. Але, згадуючи про податкові дірки, я хотіла б запитати авторів кодексу: «Де ви закрили оффшори?» - А ні хріна ви не закрили!
Ксенія Ляпіна теж заявляла, що дивіденди виїжджають на Кіпр без податків, а представникам малого бізнесу пропонують поділитися...
Правильно. І не немає тут ніякої політики. Тут є реальне життя. І якщо ми хочемо навести в ньому лад, то давайте наведемо.
Лана Самохвалова
http://www.unian.net/ukr/news/news-407205.html


Вот и т.Шура появилась... :)Еще


 

Україна понад усе!


Олександр


вот с этим я согласен перестанут ехать на ШАРУ тогда и на налоги хватит!!!!!!!!!!!!!!!!!!! забей гривну в километр и все будет супер !

НЕ будет.МАЛО ОДНОЙ ГРИВНЫ.


Еще

Парламент поддержал внесение ряда изменений в окончательную редакцию Налогового кодекса Украины. Откорректированы статьи, касающиеся «упрощенцев», санкций, учтены требования верующих налогоплательщиков
Так, в перечень видов деятельности, имеющих право на упрощенную систему налогообложения, внесены еще семь пунктов. Об этом сообщает «Интерфакс-Украина». «Это касается сферы перевозок, т.е. все перевозки будут иметь возможность работать на упрощенной системе. Это сфера развлечений, кроме игорного бизнеса. Это инжиниринг, геология, геодезия, технические испытания и еще несколько позиций», - уточнил глава парламентского комитета по налоговой и таможенной политике Виталий Хомутынник.
Парламент поддержал предложение не применять финансовые санкции за нарушение налогового законодательства к плательщикам налога на прибыль предприятий и налогоплательщикам, перешедшим на общую систему налогообложения. Мораторий распространяется на второй и третий календарные кварталы 2011 года.
Кодекс Украины об административных правонарушениях дополнен статьей об ответственности налоговиков за отказ принять налоговую декларацию. За подобные действия предлагает штрафовать на сумму 340-689 грн. То же самое касается, когда должностные лица для принятия декларации требуют изменить указанные в ней показатели.


Еще

Кто без стука войдёт - тот без звука вылетит...
БАЛУ (Александр)

Уступка - покупка!
Если малый и средний бизнес не создаст СВОЮ Партию(или хотя-бы фракцию в ВР), то Он просто обречен.
И уже есть "желающие", это дело организовать и возглавить!
Самодостаточность предпринимателей(финансовая, в первую очередь)- будет залогом успеха.
А в Партии предпринимателей будет 1/5 часть Украины!


Еще

Партия Тигипко предлагает увеличить оборот для предпринимателей на едином налоге

30 июня 2010 | 16:41
Предельный годовой оборот физических лиц-предпринимателей, работающих на едином налоге, может составить 1 миллион 300 тысяч гривен, вместо нынешних 500 тысяч гривен. Об этом журналистам заявила заместитель председателя партии "Сильная Украина" Александра Кужель.
Она возглавляет группу, которая занимается доработкой главы Налогового кодекса "Специальные режимы налогообложения". "Мы внесли позицию, согласно которой за каждого дополнительного работающего у предпринимателя-упрощенца человека к обороту будет добавляться 100 тысяч гривен. То есть, предприниматель имеет право взять 10 работников и ему добавляется еще 1 миллион гривен. В итоге на едином налоге предприниматель сможет иметь оборот 1 миллион 300 тысяч гривен", - пояснила Александра Кужель.
Она также сообщила, что для физических лиц предлагается практически полностью сохранить виды деятельности, которые могут работать на упрощенной системе (ставка единого налога в размере 80 % минимальной зарплаты с уплатой пенсионных и социальных взносов). Также будут исключены возможности использовать "упрощенку" для минимизации и ухода от налогообложения. В единый налог включены коммунальный, земельный налоги, сбор за выдачу разрешений и еще целый ряд платежей.
Александра Кужель отметила, что с первого же дня после обнародования Налогового кодекса начали функционировать рабочие группы под руководством вице-премьер-министра Сергея Тигипко по внесению изменений в документ. По ее словам, замечания и поправки в кодекс принимаются не только на уровне Кабинета министров, но и через партию "Сильная Украина".
Среди людей, вносящих поправки в начальный вариант, - лучшие экономисты, аудиторы, налоговые консультанты и, конечно же, представители бизнеса, в том числе малого и среднего. "Впервые в истории нашей страны вице-премьер, член правительства, в принятии важных решений опирается не только на директивы кабинетных чиновников, а на мнение и доводы людей, которые непосредственно формируют экономику. В основе Налогового кодекса должна лежать идеология развития, создания условий для нормального функционирования бизнеса, а не только желание собрать как можно больше и как можно быстрее… Мы работаем, и надеемся, что нам удастся коренным образом изменить идеологию документа", - подчеркнула Кужель.
http://podrobnosti.ua/economy/2010/06/30/697130.htmlЭх... т.Шура, как сладки были песни. :)

...а поутру они проснулись. :)Еще


 

Україна понад усе!


Олександр

В любом случае, предприниматель платит государству больше, чем, если бы он работал(ну скажем менеджером) по найму.


Ещевот с этим я согласен перестанут ехать на ШАРУ тогда и на налоги хватит!!!!!!!!!!!!!!!!!!! забей гривну в километр и все будет супер !

НЕ будет.МАЛО ОДНОЙ ГРИВНЫ.


Еще
вот с этим я согласен перестанут ехать на ШАРУ тогда и на налоги хватит!!!!!!!!!!!!!!!!!!! забей гривну в километр и все будет супер !

НЕ будет.МАЛО ОДНОЙ ГРИВНЫ.


Все говорят почти правильно, да только почти, почему всех интересуют какие то объемы 300 тыс. или 600 тыс. и будем мы платить за единый 200 грн. или 600 грн. все это нам не понадобиться пока ВР не примет поправку говорящу о том, что юр. лица при работе с предпринимателями могут эти расходы относить на затраты!!!!!!!!!!!!! Уважаемые без этого нам на едином налоге делать нечего. Неужели Никто не понимает, что это основное условие нашей работы, если его не будет, то окаких тарифах может идти речь, о какой занятости, и т. д. МЫ ПРОСТО ВСЕ СТАНЕМ!!!!


Еще

Почему станете? Будете работать на общих основаниях, как и все. И никаких проблем. А единый налог - льгота для малорентабельных, развивающихся и ориентированных на предоставление частных услуг населению видов предпринимательства и ремесла.


Еще


Почему станете? Будете работать на общих основаниях, как и все. И никаких проблем. А единый налог - льгота для малорентабельных, развивающихся и ориентированных на предоставление частных услуг населению видов предпринимательства и ремесла.

При таком подходе возникает вероятность появлния на рынке компаний однодневок.Слился обьём и ту-ту.Для примера зернотрейдеры,обьёмы там иногда впечатляют.


Еще
Сергей.


Почему станете? Будете работать на общих основаниях, как и все. И никаких проблем. А единый налог - льгота для малорентабельных, развивающихся и ориентированных на предоставление частных услуг населению видов предпринимательства и ремесла.

Раскрученая фирма может так рассуждать,но ЧП содной машиной,а если еще и скредитом?Здесь один насчитал 0,78% налога с единщиков,но видимо транспорт там заправляется воздухом и катается на калесах деревянных.


Еще
ПАРАВОЗ 105мк3

ЦитатаЦитата (ЧП Картэль, 20.11.2010 14:53):


Почему станете? Будете работать на общих основаниях, как и все. И никаких проблем. А единый налог - льгота для малорентабельных, развивающихся и ориентированных на предоставление частных услуг населению видов предпринимательства и ремесла.

При таком подходе возникает вероятность появлния на рынке компаний однодневок.Слился обьём и ту-ту.Для примера зернотрейдеры,обьёмы там иногда впечатляют.


Все правильно.

Скоро в центральной прессе будут объявления по типу «обналичу деньги перевозчикам с одной машиной под 0,50%», ну или «генерирую затраты на транспорт для единщиков под 1,00%»!!!

Компании однодневки будут расти как грибы после дождя, и их оборот перекроет в несколько раз ВВП Украины!!!

Просто рай для перевозчиков :)

Правда есть одна маленькая закавыка в налоговом кодексе – единый электронный реестр налоговых накладных, поэтому работать таким образом можно очень выгодно, но недолго :)

Олег


Еще

Азаров советует предпринимателям смириться с Налоговым кодексом, а я советую вам стать предпринимателями-беспредельщиками и плюнуть на налоги.

Геннадий Балашов

http://blog.liga.net/user/balashov/article/5402.aspx#comments


А ведь как всё красиво начиналось:
http://www.youtube.com/watch?v=MGjme04H5VE&feature=player_embedded


Еще
Галина

20.11.10 16:42 Налоговый кодекс оставит без работы минимум 2 миллиона украинцев


Такое мнение высказал председатель подкомитета по вопросам налога на прибыль юридических лиц и других налогов на доходы юридических лиц, депутат от Коммунистической партии Украины Евгений Царьков.

По словам депутата, данные данные были просчитаны в Комитете по вопросам налоговой и таможенной политики.

"Мы уже просчитывали, что около 2 млн. граждан, а всего в единой системе работает около 4 млн. граждан, однозначно пострадают, то есть они лишаться рабочих мест" - заверил депутат.

Е. Царьков пояснил, что работодатель не в состоянии будет проплачивать большие фискальные нагрузки за своих работников.

"Следует понимать, что работать со штатом в 4 человека и в той ситуации, когда он должен вместо своей прибыли еще и проплачивать все фонды своего наемного работника и платить такие жесткие фискальные нагрузки, это однозначно минус и очень сложно. И это с учетом того, что количество наемных работников было уменьшено с 10 до 4 ", - добавил он.
http://censor.net.ua/ru/news/view/142487/nalogovyyi_kodeks_ostavit_bez_raboty_minimum_2_milliona_ukraintsevЕще


 

Україна понад усе!


Олександр

Поддерживаю-это главный пунк,перекрывающий кислород единщикам.Второй такой пунк-ограничение работы грузоперевозчикам на ед.налоге до января 2012(а потом что-на биржу?)И третье-объясните кто-нибудь-600грн-это с пенсионным?

вот с этим я согласен перестанут ехать на ШАРУ тогда и на налоги хватит!!!!!!!!!!!!!!!!!!! забей гривну в километр и все будет супер !

НЕ будет.МАЛО ОДНОЙ ГРИВНЫ.


Все говорят почти правильно, да только почти, почему всех интересуют какие то объемы 300 тыс. или 600 тыс. и будем мы платить за единый 200 грн. или 600 грн. все это нам не понадобиться пока ВР не примет поправку говорящу о том, что юр. лица при работе с предпринимателями могут эти расходы относить на затраты!!!!!!!!!!!!! Уважаемые без этого нам на едином налоге делать нечего. Неужели Никто не понимает, что это основное условие нашей работы, если его не будет, то окаких тарифах может идти речь, о какой занятости, и т. д. МЫ ПРОСТО ВСЕ СТАНЕМ!!!!Еще

ЦитатаЦитата (СПД Такоев, 21.11.2010 12:09):

И третье-объясните кто-нибудь-600грн-это с пенсионным?


даааааааааа :)...
со всеми соц. фондами :)...


Еще
С уважением :victory:
СС


ЦитатаЦитата (СПД Такоев, 21.11.2010 12:09):

И третье-объясните кто-нибудь-600грн-это с пенсионным?


даааааааааа :)...
со всеми соц. фондами :)...

Нет без пенсионного фонда .Только единый. Сергей


Еще
Кто читает тему
Пользователей 0
Гостей 0