НДС при выплате автогражданки
Новые сообщения
Количество постов 12
Автор
Подскажите спецы по страхованию, правомерно ли страховая кампания при выплате автогражданки удерживает НДС? Сначала должны были (сами пообещали) выплатить нал, а затем скатились на безнал и в итоге за минусом НДС.
Заранее спасибо!

Олег

Еще

Еще
Молюся за тебе, моя Україно, За кожного батька, за кожного сина,
За кожную матір, за кожну дитину, я Бога прошу - збережи Україну!

Діна

Спасибо большое Дина, в очередной раз убелся как нас везде подбрасывают. Вот получите "цивилизованный" рынок страхования! Мало того что я сейчас должен истребовать с виновника фраршизу так и еще и минус НДС!
Представляете какой "надежный" будет страховой фонд экспедиторов!

Олег

Еще

Они найдут 1000 причин, чтоб только не выплачивать деньги.

Дина.

Еще
Молюся за тебе, моя Україно, За кожного батька, за кожного сина,
За кожную матір, за кожну дитину, я Бога прошу - збережи Україну!

Діна

После предоставления Акта о выполненых работах НДС возмещается независимо от вида страхования, ОСГО или КАСКО

Еще

Дина.

Проанализировав выплаты СК "Провидна", можно сказать, что выплаты идут. Другое дело, когда клиент приходит и говорит, что ему нужно застраховаться подешевле "для банка", тогда уже приходится ломать голову за счет чего это можно сделать: повышается франшиза, ставится "с учетом износа", выбираются различные методы расчеты убытков "кроме счета СТО" занижается страховая сумма. А потом происходит страховой случай, и начинается "страховые не платят", "выплатили меньше" и т.д.

Еще

Дина.

Проанализировав выплаты СК "Провидна", можно сказать, что выплаты идут. Другое дело, когда клиент приходит и говорит, что ему нужно застраховаться подешевле "для банка", тогда уже приходится ломать голову за счет чего это можно сделать: повышается франшиза, ставится "с учетом износа", выбираются различные методы расчеты убытков "кроме счета СТО" занижается страховая сумма. А потом происходит страховой случай, и начинается "страховые не платят", "выплатили меньше" и т.д.

Гыыыыыыыыыыыыыыыыы, ну ещё бы:):):) Ну ещё бы представитель ЗАО "СК Провидна" написал о своей фирме что-либо другое

Еще

А почему другие СК не включились в тему и не расхваливаю себя? Кстати мне зажиливает НДС "Универсальная".
Я позицию страховщиков уже понял, но мне интиресно, когда мы оплачиваем страховку мы уплачиваем в том числе НДС, когда нам возмещают ущерб (за вычетом франшизы) НДС уже где-то теряется, где?

Олег

Еще

ЦитатаЦитата (ЧП Полудень, 24.09.2009 14:56):

Я позицию страховщиков уже понял, но мне интиресно, когда мы оплачиваем страховку мы уплачиваем в том числе НДС, когда нам возмещают ущерб (за вычетом франшизы) НДС уже где-то теряется, где?

Олег

Так как страховые компании не являются плательщиками НДС, значит в стоимость страховки не входит НДС.
ПРИ ВЫПЛАТЕ НДС ВОЗМЕЩАЕТСЯ только после предоставления акта о выполненных работах

Еще

Закон України «Про податок на додану вартість» визначає перелік осіб, які є платниками ПДВ, об’єкти, базу та ставки оподаткування, перелік операцій, які звільнені від оподаткування, права та обов’язки платників ПДВ.
Відповідно до підпункту 3.2.3 пункту 3.2 статті 3 зазначеного Закону операції з надання послуг із страхування або перестрахування особами, які мають ліцензію на здійснення страхової діяльності відповідно до закону, а також пов’язаних з такою діяльністю послуг страхових (перестрахових) брокерів та страхових агентів, не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість.
Відповідно до Закону України «Про страхування» страхова сума-грошова сума, в межах якої страховик відповідно до умов страхування зобов’язаний провести виплату при настанні страхового випадку.
Страхова виплата-грошова сума, яка виплачується страховиком відповідно до умов договору страхування при настанні страхового випадку.
Розмір страхової суми та (або) розміри страхових виплат визначаються за домовленістю між страховиком та страхувальником під час укладання договору страхування, або у випадках передбачен7их чинним законодавством.
Страхове відшкодування-страхова виплата, яка здійснюється страховиком у межах страхової суми за договорами майнового страхування і страхування відповідальності при настанні страхового випадку.
Таким чином, страхова компанія (страховик), надаючи послуги зі страхування, у разі настання страхового випадку, виплачує страхову виплату, розмір якої визначається на підставі розміру матеріального збитку, розрахованого шляхом проведення відповідної експертизи.
Враховуючи те, що відповідно до підпункту 3.2.3 пункту 3.2 статті 3 зазначеного Закону надання послуг із страхування не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість, то при виплаті страхових платежів безпосередньо потерпілим, податок на додану вартість не нараховується і окремим рядком не виділяється.
Податкові зобов’язання з податку на додану вартість виникають у платника податку на додану вартість, який здійснює операції з поставки товарів чи послуг (товарно-матеріальних цінностей і послуг по ремонту, заміщенню, відтворенню застрахованого об’єкта), оскільки такі операції є об’єктом оподаткування податком на додану вартість.
Враховуючи зазначене, у разі якщо страхові суми не перераховуються безпосередньо потерпілим, а спрямовуються на придбання у платника податку на додану вартість послуг по ремонту, заміщенню, відтворенню застрахованого об’єкта чи товарно-матеріальних цінностей, які мають бути використані в процесі його ремонту (запчастини та інші витратні матеріали тощо), то розрахунок суми виплати та таке придбання здійснюється з урахуванням сум податку на додану вартість, які включаються до вартості і виділяються окремим рядком у розрахункових документах.
У разі якщо придбання послуг по ремонту, заміщенню, відтворенню застрахованого об’єкта чи товарно-матеріальних цінностей, які мають бути використані в процесі його ремонту (запчастини та інші витратні матеріали тощо), здійснюється у неплатника податку на додану вартість, то розрахунок суми виплати на таке придбання здійснюється без урахування сум податку на додану вартість, оскільки особа, не зареєстрована платником податку на додану вартість, не має права нараховувати і виділяти окремим рядком суму податку на додану вартість.

Еще

Вот ссылачки на текст вышеуказанного письма.
[URL=http://www.radikal.ru][/URL]
[URL=http://www.radikal.ru][/URL]
Надеюсь, что данное письмо даст ответ на Ваш вопрос по поводу правомерности Страховых компаний при удержании НДС.

С ув. Анна.

Еще

Могу дать пару подсказок из нашей практики:
1. Произошло ДТП - обратились в СК, подали документы, ждём постановления суда...
2. Появилось постановление суда - отнесли в СК. С этого момента пошёл 30-дневный срок на выплату.
3. Одновременно подаём иск на виновника на всю сумму ущерба, добавив к ней начисленную пеню с момента ДТП, моральный ущерб, упущенную выгоду (если машина не легковая, а коммерческая), расходы на стоянку, эвакуацию, правовую помощь... К иску добавляем заявление, о том, что было обращение в СК и в случае выплаты исковые требования будут уточнены.
4. Если СК выплачивает вовремя - то исковые требования уменьшаются на сумму выплаты (НДС, франшизу и всё что я перечислил платит виновный), а если СК "не успевает" заплатить, то мы привлекаем её соответчиком в судебный процесс и она выплачивает не по своей воле, а по решению суда.

5. И ещё один секрет - СК "Универсальная" сделав экспертизу ущерба для выплаты за свой счёт (как это положено по закону), потом пытается продать эту экспертизу пострадавшему. С формулировкой - "мы за неё платили и она наша, мы Вам не дадим, а если Вы хотите судиться и она Вам нужна - купите". Можно сделать проще - при подаче иска написать заявление об обеспечении доказательств и суд своим определением обяжет страховую компанию предоставить оригинал экспертизы (бесплатно). :)

Кстати, в отношении страхования, вот есть наша статья - http://grand-insur.com/avtomobil_v_kredit_-_osobennosti_strahovaniya.html

Еще
Гранд Иншур - индустрия уверенности.
www.Grand-Insur.com
Кто читает тему
Пользователей 0
Гостей 0