"Гарячі Новини" АСМАП Украіни
Новые сообщения
Quantità di pubblicazioni 1
Autore
Messaggio

Шановні перевізники!

Секретаріат АсМАП України неодноразово інформував автоперевізників про те, що відповідно до наказу Мінінтрансзв’язку України від 7 червня 2010 р. № 340 «Про затвердження Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів» передбачається вимога щодо наявності тахографа у транспортному засобі при виконанні внутрішніх перевезень.

З 1 червня 2013 р. передбачена необхідність встановлення тахографів при перевезеннях вантажів колісними транспортними засобами з повною масою понад 12 тонн та на нерегулярних і регулярних спеціальних пасажирських перевезеннях, регулярних пасажирських перевезеннях на міжміських автобусних маршрутах протяжністю від 50 до 150 км.

Останнім часом до АсМАП України надходить велика кількість звернень від перевізників щодо практичної реалізації цих нововведень.

4 червня 2013 року за ініціативи Секретаріату АсМАП України відбулась зустріч з начальником управління державного контролю та нагляду за безпекою на наземному транспорті Укртрансінспекції – Свіщовським Б.Р., під час якої відбулось обговорення ряду питань щодо застосування на практиці окремих норм цього Положення про робочий час і час відпочинку водіїв.

Під час зустрічі було з‘ясовано наступне:

- терміни запровадження тахографів на внутрішніх перевезеннях, передбачені наказом, не переглядаються;

- інспекторський склад Укртрансінспекції забезпечений печатками (копії надіслані компетентним органам іноземних держав), що дозволяє законно контролювати поточний день роботи водія (відкривати тахограф).

На сьогоднішній день ведеться робота над виданням роз‘яснення Міністерства інфраструктури України щодо окремих норм Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів.

До цього часу радимо перевізникам дотримуватись наступного:

1. Не будуть вважитись порушенням певних положень наказу Мінтрансзв’язку України від 7 червня 2010 р. № 340 «Про затвердження Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів» (щоденні/щотижневі періоди керування; щоденні/щотижневі періоди відпочинку), якщо ці положення відрізняються від тих, що передбачені Європейською угодою щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР).

2. Водії надають для контролю інформацію про час роботи і відпочинку (тахошайби, роздруківки, довідки підтвердження діяльності) за поточний день та попередні 28 календарних днів.

3. У разі не керування водієм транспортним засобом перевізник оформлює довідку підтвердження діяльності (2 екземпляри відповідно до ЄУТР). Якщо водій працює виключно на внутрішніх перевезеннях та не буде здійснювати міжнародні перевезення, дозволяється заповнювати довідку підтвердження діяльності українською мовою (без перекладу англійською мовою).

4. Перевізники зберігають інформацію, отриману за допомогою тахографа, кожного водія протягом 12 місяців.

5. При використанні цифрового тахографу на внутрішніх перевезеннях застосування картки водія є обов‘язковою вимогою.

6. На підприємстві має вестись Графік змінності водіїв (незважаючи на використання тахографів).Перелік суб’єктів господарювання, які здійснюють встановлення, ремонт та технічне обслуговування тахографів можна завантажити на Інтернет – сторінці Міністерства інфраструктури України http://mtu.gov.ua/uk/alias_51/28075.html або ДП «ДержавтотрансНДІпроект» http://www.insat.org.ua

Департамент транспортної політики
АсМАП України


Di più
Chi legge argomento
Utenti 0
Ospiti 0