28.08.2023

Французькі перевізники висловили свою позицію щодо заборони завантаження та розвантаження товару водіями

Натхненні прикладами Португалії та Іспанії, асоціації французьких перевізників OTRE, FNTR та TLF закликали розпочати роботу, спрямовану на заборону навантаження та розвантаження водіями за певних умов та на більш ефективне регулювання надмірного часу очікування. 

Щодо умов проведення вантажно-розвантажувальних робіт, на думку OTRE, статтю 7 типового договору, необхідно перенести до Транспортного кодексу, зробивши її обов'язковою. В цьому випадку вантажні роботи при відправках вагою 3 тонни і більше покладаються на відправника або отримувача. Вони можуть здійснюватись перевізником тільки в тому випадку, якщо це передбачено конкретним договором надання послуг. У всіх випадках завантаження та розвантаження окремим водієм заборонено.

Щодо часу очікування, OTRE просить повністю перенести статтю 11 стандартного договору до Транспортного кодексу (завжди роблячи її застосування обов'язковим). Ці положення мають бути доповнені уточненням правил, які застосовуються у разі перевищення термінів іммобілізації.

У разі перевищення встановлених строків, що не належать до перевізника, останній повинен отримати від особи, яка її ініціювала, додаткову винагороду за витрати на простий транспортний засіб та/або екіпажу, що оплачуються окремо. Якщо більш висока компенсація не була прямо погоджена, сума цієї додаткової винагороди розраховується на основі конкретних показників, які оприлюднює Національний дорожній комітет (CNR).

«Ми маємо законодавчо заборонити навантаження та розвантаження транспортних засобів водієм, за винятком випадків, коли ці операції здаються необхідними. У разі закон має передбачати, що є предметом конкретного возмездного договору чи спеціального возмездного пункту у договорі перевозки. Це також стосується управління піддонами, яке слід розглядати як допоміжну діяльність», - Жан-Марк Рівера, президент OTRE.

Як зазначає видання, таке ставлення представників транспортної галузі підтверджує проблему, пов'язану з виконанням водієм навантаження та розвантаження. У Німеччині Транспортний комітет німецького парламенту розглядає питання про заборону водіям вантажівок виконувати ці операції, як це було з вересня в Іспанії та Португалії. Але мета не така, як у пропозиції OTRE: вона полягає в тому, щоб запропонувати водіям вантажівок найкращі умови праці, оскільки вони могли б відпочивати замість навантаження та розвантаження.