11.09.2023

Румунія модернізує порт Констанца, щоб ввозити більше зерна з України

Румунський уряд працює над розширенням пропускних можливостей свого чорноморського порту Констанца, щоб транспортувати більше українського зерна.

8 вересня уряд країни затвердив план модернізації дорожньої інфраструктури у чорноморському порту Констанца в рамках масштабніших інвестицій у порт, які можуть сприяти збільшенню транзиту агропродукції з України. Чиновники у Бухаресті заявили, що планують найближчим часом збільшити транзит українського зерна до 4 млн. тонн на місяць.

Так, сьогодні на Дунаї ведуться роботи зі збільшення пропускної спроможності барж, у тому числі за рахунок найму лоцманів та забезпечення можливості навігації в нічний час. А в порту Констанца міністерство транспорту коштом Європейського союзу відремонтує або зміцнить існуючу інфраструктуру, побудує нові дороги, під'їзні пандуси та кільцеві розв'язки, а також запустить систему управління рухом у цифровому форматі. Роботи в порту, вартість яких складе 721,3 млн. леїв (145 млн. євро), розраховані на 36 місяців.

«На сьогоднішній день ухвалено рішення, що саме румунський напрямок та дунайський коридор будуть основним напрямком транзиту зернової продукції. Відповідно, інвестиції кошти та розвиток інфраструктури саме за цим напрямом буде пріоритетним у наступні роки», - Ольга Стефанишина, віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

У прес-службі УЗА додали, що експорт через румунський порт Констанца може зрости до 35 млн. тонн за сезон.

 

Джерело: logist.today