04.03.2024

ЄС посилить перевірку українського експорту

Прагнучи розвіяти побоювання протестувальників і налагодити торгівлю, Європейський Союз посилить перевірки дотримання перевізниками угод при вивезенні зерна з України.

Фермери, які вийшли на протест у сусідніх з Україною країнах, кажуть, що їхню діяльність підірвано діями ЄС щодо відкриття «смуг солідарності», скасування мит та вжиття інших заходів, щоб допомогти Києву доставляти зерно на ринок, намагаючись запобігти російському вторгненню.

«Закриття кордонів ніколи не є гарною ідеєю, тим більше кордонів із сусідом, який так потребує зв'язків... Поки угоди виконуються правильно, проблем бути не повинно, і ми працюємо над посиленням реалізації... Іншими словами, ми маємо перевірити, щоб оператори не порушували домовленості, що вони можуть здійснювати лише двосторонні операції, що вони мають право на транзит», - Адіна Валеан, єврокомісар з транспорту.

За її словами, країни ЄС також виграють від торгівлі. Автомобільний експорт до України з Польщі, Румунії та Словаччини збільшився двозначними цифрами, що перевищило зростання товарів, які надходять із України до цих країн.

Адіна Валеан додала, що Україна експортувала понад 64 млн тонн зерна, олійних культур та супутніх товарів за «шляхами солідарності» з моменту їх створення у травні 2022 року та до січня. Тільки в січні було перевезено транзитом 3 млн. тонн зерна, з яких приблизно 2,04 млн. тонн пройшли через Румунію.

 

Джерело: logist.today