22.04.2024

ETF та IRU закликають ЄС вжити заходів щодо прав та умов водіїв з третіх країн

Міжнародна спілка автомобільного транспорту (IRU) та ETF представили комісару ЄС з питань зайнятості та соціальних прав свою спільну заяву про водіїв з третіх країн. Обидві організації зобов'язуються працювати разом над покращенням умов праці водіїв із третіх країн за повного дотримання їх прав. 

Сьогодні IRU та ETF, які є європейськими соціальними партнерами в галузі автомобільного транспорту, підписали та передали комісару ЄС з питань зайнятості та соціальних прав Ніколасу Шміту спільну декларацію про створення європейської структури для покращення умов праці водіїв із третіх країн, найнятих компаніями, що базуються в ЄС.

Обидві організації висловили готовність зробити професію водія більш привабливою, приділивши особливу увагу залученню молоді та жінок із ЄС, а також покращенню умов праці водіїв із третіх країн. Це включає визнання їхньої кваліфікації та ліцензій у повній відповідності до правил ЄС та національних правил.

Визнаючи вирішальну роль автомобільного транспорту у забезпеченні стійкості, мереж мобільності та ланцюжків поставок, у спільній заяві підкреслюється незамінний внесок цього сектора в економіку та його роль як основного творця робочих місць. Це також вирішує проблему нестачі професійних водіїв.

IRU та ETF створили спільну робочу групу для вирішення питань, що становлять спільний інтерес, таких як пропаганда прихильності всього сектора дотримання законодавства, особливо щодо умов праці та оплати праці водіїв. Вони наголосили на важливості забезпечення дотримання Пакету мобільності, боротьби зі зловживаннями та просування цільового контролю для забезпечення справедливого поводження з усіх напрямків.

У спільній заяві також розглядаються потенційні стандарти та рамки соціальної стійкості та належної обачності у питаннях добробуту водіїв з метою запобігання порушенням прав людини та трудових прав у цьому секторі.

Крім того, IRU та ETF закликають Європейську комісію та держави-члени підтримати їхню ініціативу, у тому числі шляхом розробки інструментів для розрахунку винагород водіїв, прийняття на себе зобов'язань щодо цільового забезпечення дотримання правил та покращення умов паркування та відпочинку для водіїв.

Спільна заява закликає всіх учасників, державних та приватних, визнати професійних водіїв важливими працівниками та забезпечити їхню повагу та підтримку у всій галузі. Це підкреслює їхню колективну відповідальність за реалізацію Директиви про комплексну перевірку корпоративної стійкості та просування стійкого, інклюзивного та справедливого сектору автомобільного транспорту.


Джерело: logist.today