25.12.2023

Міст через річку Сула відкрили для транспорту

В рамках оновлення проведено два види ремонту: реконструкцію металевого фермового прогону та капітальний ремонт правобережних заплавних прогонів. Будівельники розширили габарит мосту з 6 до 9 метрів, посилили фундаменти опор, збудували нові опори. Облаштували нову сталеву прогону, уклали покриття з гусасфальту, зміцнили бутовим камінням укоси земляного полотна. Також змонтували систему висвітлення, встановили фільтрувальні системи для стічних вод. На мосту також нова перильна та бар'єрна огорожа. Дорожні роботи ще закінчуються, але транспорт може безперешкодно рухатися по переправі.

Міст завдовжки понад 200 метрів суттєво не ремонтували з моменту його будівництва – а це 1962 рік. Споруда вже перебувала в аварійному стані. Окремі елементи мосту, деформаційні шви та опорні частини під залізобетонним прольотом стали непрацездатні.

«Це важливий інфраструктурний об'єкт: забезпечує транспортний зв'язок між північчю, центром та півднем України – Київською, Черкаською, Полтавською, Кіровоградською, Дніпропетровською областями. Майже 3 роки було закрито всім видів транспорту, тому пасажирські перевезення не здійснювалися взагалі. Гуманітарні, військові, промислові вантажі перевозили в об'їзд на кілька сотень кілометрів», - Агенство відновлення.

 

Джерело: logist.today