13.05.2024

Очікується ратифікація Угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною

Кабінет міністрів України схвалив законопроект про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Україною та Турецькою Республікою. Наступним кроком має стати ухвалення законопроекту Верховної Ради про ратифікацію цієї Угоди. 

Законопроект схвалив уряд 7 травня. Як зазначив у ЄБА, бізнес-спільнота очікує набрання чинності цією Угодою вже майже 10 років, тому сподівається на якнайшвидше підписання всіх документів.

Так, Угода передбачає, зокрема, скасування Туреччиною ввізного мита на близько 93,4% промислових товарів та 7,6% сільськогосподарських товарів. Після закінчення дії перехідних періодів 3-7 років Туреччиною буде скасовано ввізне мито ще для 1,5% промислових товарів та 28,5% сільськогосподарських товарів. Україна зі свого боку скасує ввізне мито для близько 56% промислових товарів та 11,5% сільськогосподарських товарів. Після закінчення дії перехідних періодів (2-5 років для промислових товарів, 2-10 років для сільськогосподарських товарів) Україною буде скасовано ввізне мито ще для 43,2% промислових товарів та 53,7% сільськогосподарських товарів.

Загалом положення Угоди охоплюють торгівлю товарами та послугами, застосування положень Конвенції Пан-Євро-Мед для визначення походження товарів, права інтелектуальної власності, застосування санітарних та фітосанітарних заходів, скасування технічних бар'єрів у торгівлі, е-комерція, митна співпраця, комерційна присутність , і навіть застосування захисних заходів.

Після ратифікації Парламентами обох країн Угода набуде чинності, проте через 2 місяці після отримання підтвердження про завершення внутрішньодержавних процедур останньої із сторін.

 

Джерело: logist.today