15.04.2024

Польща: SENT стане обов'язковим для вантажівок із третіх країн з липня поточного року

Уряд Польщі завершує роботу над внесенням змін до правил, які суттєво посилять контроль за іноземними перевізниками. Для цього використовуватиметься електронна система відстеження транспортних засобів SENT. 

За повідомленням видання, відповідна поправка вже з'явилася у Центрі законодавства при уряді, а її набуття чинності заплановано на 1 липня 2024 року. Починаючи з цієї дати, всі іноземні вантажні автомобілі, що здійснюють міжнародні перевезення в/з Польщі, вимагають одноразового дозволу, багаторазового дозволу (CEMT/EKMT) або виключення з дозволу на підставі міжнародної угоди (це положення наразі застосовується до українських вантажних автомобілів у Європейському Союзі), повинні бути зареєстровані в системі SENT.

«Нову вимогу було вирішено пов'язати із системою розміщення іноземних водіїв, представленою Пакетом мобільності. Що стосується практичної сторони всього проекту, він буде схожий на інші існуючі застосування системи SENT (наприклад, при транспортуванні відходів або палива). Перевізнику доведеться повідомити про перевезення на сайті уряду Польщі, а водієві доведеться активувати в салоні пристрій стеження, наприклад телефон з офіційним додатком. Це полегшить відстеження незаконних каботажів або перевезень без відповідних дозволів», - Матеріал 40ton.net

Видання зазначає, що ця система була анонсована деякий час тому, але її впровадження мало відбутися лише у січні 2025 року. Однак у зв'язку з обіцянками, цією владою Польщі перевізникам під час акції протесту на польсько-українському кордоні, запуск системи перенесли на п'ять місяців раніше.

 

Джерело: logist.today