10.06.2024

У ЄС набули чинності зміни щодо тахографів та штрафів на автомобільному транспорті

У Європейському Союзі набув чинності новий Регламент ЄС 2024/1258, який вносить поправки до Регламенту ЄС 561/2006 з метою покращення дотримання правил, що стосуються тахографів, особливо в контексті автомобільних вантажних перевезень та періодичних пасажирських перевезень. 

Нововведення набули чинності 22 травня 2024 року. Вони спрямовані на підвищення безпеки дорожнього руху, забезпечення чесної конкуренції серед перевізників, покращення умов праці водіїв у всьому ЄС.

Серед ключових змін – транскордонне виконання покарань. Відтепер влада будь-якої держави-члена ЄС може накладати штрафи за правопорушення, пов'язані з тахографами, незалежно від того, де скоєно правопорушення, у тому числі й у третіх країнах. Раніше штрафи могли бути накладені лише у країні, де було зафіксовано правопорушення.

Також передбачено продовження періоду нагляду. З 1 січня 2025 року контроль на дорогах охоплюватиме правопорушення за останні 56 днів замість колишніх 28 днів. Це дозволяє ретельніше контролювати дотримання водієм правил використання тахографа.

Особливі коригування запроваджено для водіїв, які беруть участь у нерегулярних пасажирських перевезеннях. Тепер водії можуть розділити свою 45-хвилинну перерву на дві перерви тривалістю не менше 15 хвилин кожну. Вони також можуть продовжити свій робочий день на строк до однієї години за певних умов, за умови, що це не ставить під загрозу безпеку дорожнього руху чи умови праці водіїв. Крім того, ЄС працює над оцифруванням пасажирських маніфестів та оновленням тахографів для реєстрації типу пасажирського транспорту (регулярного чи епізодичного), що спростить процедури дотримання та правозастосування. Це ще більше полегшить нагляд та знизить адміністративне навантаження на водіїв та перевізників.

 

Джерело: logist.today