31.07.2023

ETF: другий страйк у Gräfenhausen проливає нове світло на порушення прав людини

Другий стихійний страйк водіїв вантажівок у зоні відпочинку в Gräfenhausen знову привернув увагу до системних проблем, від яких страждає автотранспортна галузь у Європі, та до нагальної необхідності втручання уряду та зацікавлених сторін у галузі для захисту прав громадян із третіх країн. 

Страйкуючі водії повторно зібралися в німецькій зоні відпочинку, щоб вимагати виплати боргу із зарплат від польського консорціуму Mazur Group, до якої входять транспортні компанії Agmaz, Lukmas та Imperia. На сьогоднішній день на парковці Gräfenhausen зібралося понад 130 вантажівок та їхніх водіїв з таких країн, як Грузія, Узбекистан, Україна, Казахстан, Філіппіни та Таджикистан.

Невелика група водіїв отримала оплату протягом кількох днів за підтримки Фонду комплексної перевірки автомобільного транспорту (RTDD) та Fair Mobility (Справедлива мобільність), а також Європейської федерації транспортників (ETF), Міжнародної федерації транспортників (ITF) та об'єднаного сервісного союзу ver. di, що входить до складу ETF, ITF та DGB у Німеччині. Однак більшість страйкуючих водіїв вантажівок досі не отримали належну їм зарплату від компанії. Окрім виплати грошей, водії також вимагають припинити нелюдські умови праці, зокрема «ненормований робочий день, примус жити виключно у своїх вантажівках та інші небезпечні методи роботи».

Під час аналогічного страйку в зоні відпочинку Gräfenhausen у березні та квітні стало зрозуміло, що Mazur Group перевозить товари для великих міжнародних клієнтів та логістичних компаній по всій Європі, включаючи IKEA, Volkswagen, CH Robinson, LKW Walter та Sennder. Закон Німеччини про зобов'язання корпоративної комплексної перевірки в ланцюжках поставок накладає на ці компанії зобов'язання щодо запобігання та пом'якшення порушень прав людини та забезпечення захисту прав працівників у їх ланцюжках поставок.

За її словами, вкрай важливо, щоб влада притягувала ці компанії до відповідальності та застосовувала існуючі правила, щоб забезпечити повне дотримання соціального законодавства для всіх водіїв, незалежно від їхньої національності.

ETF та ITF проводять кампанії з припинення експлуатації громадян третіх країн у секторі автомобільних перевезень. Це звичайна практика, коли ці працівники піддаються вкрай дискримінаційним умовам, включаючи відмову в основних правах на справедливу оплату та гідні умови праці. Для вирішення цих системних проблем дві профспілкові організації закликають до посилення дотримання застосовних правил, а саме до належного виконання Пакету мобільності з особливим акцентом на захисті прав працівників незалежно від того, звідки вони родом.

Профспілки також співпрацюють з Фондом належної обачності в галузі автомобільного транспорту, незалежною організацією, яка відстежує та усуває порушення трудових норм та стандартів у галузі прав людини у європейських ланцюжках постачання автомобільного транспорту.